Пораз ''црвено-плавих'' у Скопљу

Рукометаши Борца забиљежили су јуче очекиван пораз на гостовању у Скопљу код Вардра и прву половину такмичења у Газпром лиги завршили са учинком од једног неријешеног резултата и осам пораза. Македонски представник, који пружа одличне партије и у Лиги шампиона у којој има високе амбиције, савладао је изабранике Бориса Дворшека резултатом 39:27 и стигао до шесте побједе у осам одиграних утакмица.

Клуб из Господске улице је само у једном наврату био у резултатској предности, када је у дворани Јане Сандански након гола Срђана Тривунџе на семафору писало 3:4. Услиједило је фуриозних шест минута скопских "црвено-црних" и исто толико везаних голова за +5 у 13. минуту, док се на одмор између два 30-минутна периода отишло при резултату 20:14.

"Црвено-плави" су заостајали за домаћима 5-6 голова све до половине наставка: у 48. минуту су рукометаши Вардара преко Манаскова стигли до +8, а пет минута касније, први пут на утакмици, и до двоцифрене предности (34:24), а очување исте за Македонце је био лакши дио посла.

Стријелце у Вардару су са 7 голова предводили Мијајло Марсенић и Филип Лазаров, обојица уз одличан проценат шута (Марсенић 7/7, Лазаров 7/8). Не смије се занемарити ни одлично прво полувријеме одиграно од стране Тимура Дибирова, који је у том дијелу игре постигао 6 голова из 8 покушаја. У нашем тиму одличан проценат забиљежио је Бранислав Обрадовић, постигавши 8 голова из 10 шутева ка голу Вардара, као и Стефан Јанковић који је постигао гол мање из 9 покушаја. Подбацио је Срђан Тривунџа, са само два гола из 10 шутева ка црвено-црном голу.

До краја 2015. године рукометаши Борца ће у регионалном такмичењу одиграти још пет утакмица. Прва наредна их очекује 14. новембра, када ће у дворани Борик, од 20 часова, гостовати Макс Струмица, која је до сада једина екипа уз Борац која није осјетила сласт побједе. Седам дана након те утакмице, Борчеве играче очекује меч полусезоне – прва утакмица трећег кола Купа EHF против холандског Лимбурга, такође у дворани Борик.

ВАРДАР – БОРАЦ 39:27

дворана: Јане Сандански, гледалаца: 500, судије: Матија Губица и Борис Милошевић (Хрватска), седмерци: Вардар 4 (2), Борац 2 (1), искључења: Вардар - , Борац 4 минута.

ВАРДАР: Милић (10 одбрана), Штербик, Лацковић 1, Брумен 1, Манасков 3, Македа 1, Дујшебаев 4, Абутовић 1, Лазаров 7, Циндрић 5, Дибиров 6, Горбок, Шишкарев 3, Марсенић 7.

БОРАЦ: Ефендић (6 одбрана), Иванишевић (2 одбране), Јанковић 7, Вујовић, Мијатовић 1, Бубић, Микић, Њежић 1, Обрадовић 8, Станковић 1, Тривунџа 2, Ћелић, Ћеранић 2, Милошевић 4, Шекарић 1.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)