Настављена јесења распродаја бодова

"Црвено-плави" су поново разочарали прво себе, а онда и промзрле навијаче на Градском стадиону, "положили оружје" и против Радника (0:1) и наставили јесењу распродају црвено-плавих бодова. Борчеви фудбалери вечерас су просули 14. домаћи бод у Платоновој 6, нанизали укупно пет премијерлигашких пораза, а на посљедња три лигашка меча на Градском стадиону нису освојили ни бод!? Са друге стране, Бијељинци, чију је мрежу вечерас успјешно сачувао некадашњи голман Борца Асмир Авдукић, четвртом гостујућом побједом у текућој сезони дошли су у ситуацију да на премијерлигашки одмор оду чак као првопласирана екипа!?

Борац је створио изгледну шансу за гол у трећем минуту, када је након центаршута Тонија Јовића Федор Предраговић млако шутирао а Асмир Авдукић ухватио лопту на гол-линији. На нову шансу играча Жељка Врањеша чекало се до 25. минута, када су у једном нападу, након гужве пред Авдукићевим голом, изблокирани Небојша Рунић и Елвир Кољић.

Изабраници Славка Петровића играли су стрпљиво, дисциплиновано, организовано, читавим током утакмице вребајући прилику да угрозе гол на којем је стајао Бранислав Ружић, што им је пошло за руком пола сата прије краја: Хоџић је прошао одлично по десној страни и убацио лопту у казнени простор, гдје је Обрадовић надвисио Борчевог капитена Рунића.

Након водећег, а испоставиће се касније и побједоносног гола Бијељинаца, па све до краја меча, са трибина Градског стадиона могла су да се чују скандирања "Марш из Борца" и "Играте к'о пи.ке", а салва звиждука након посљедњег оглашавања пиштаљке Драгана Скакића причала је сама за себе...

БОРАЦ – РАДНИК 0:1

стријелци: 0:1 Обрадовић (59.), стадион: Градски, гледалаца: 600, судија: Драган Скакић (Градишка), жути картони: Т. Јовић, Радиновић (Борац), Јаковљевић, Машић, Мемишевић, Обрадовић, Шећеровић (Радник).

БОРАЦ: Ружић, Реџић (од 63. минута Стојановић), Саничанин, Предраговић, Т. Јовић, Кољић (од 67. минута Марјановић), Бечелић, Радиновић (од 90. минута Илић), Рунић, Паштар, Јандрић. Тренер: Жељко Врањеш.

РАДНИК: Авдукић, Хоџић, Јаковљевић, Мемишевић, Лазић (од 75. минута Сератлић), Хаџић, Обрадовић (од 76. минута Мркаић), Остојић, Јаковљевић, Шећеровић, Машић (од 89. минута Крсмановић). Тренер: Славко Петровић.