Борац елиминисан из Купа РС

Фудбалери Борца елиминисани су данас из даљег такмичења у Купу Републике Српске изгубивши у осмини финала у Зворнику од Дрине резултатом 3:0 након извођења једанаестераца. Након 90 минута није било погодака, па се приступило пенал-лутрији, у којој је бриљирао голман Зворничана Филип Ерић, одбранивши шутеве Милана Стојановића, Предрага Зекановића и Демира Јакуповића. Са друге стране, за домаће су били прецизни Новица Петровић, Огњен Шиник и Александар Кикић.

Борац је, као што је и најављивало, на терен изашао у комбинованом саставу, без стандардних првотимаца попут Елвира Кољића, Тонија Јовића, Федора Предраговића, Немање Видовића, Небојше Рунића, Ајдина Реџића... који су одмарали пред суботњу утакмицу 14. кола Премијер лиге против бијељинског Радника.

Иначе, Борац је и прошле сезоне елиминисан у осмини финала, тада од каснијег освајача такмичења приједорског Рудара.

ДРИНА – БОРАЦ 0:0 (пеналима 3:0)

стријелци: - , стадион: Градски у Зворнику, гледалаца: 200, судија: Миле Барјактаревић (Бијељина), помоћници: Рајко Ђорђић (Бијељина) и Чедомир Вићић (Угљевик), жути картони: Петровић, Мусић (Дрина), Стојановић (Борац).

ДРИНА: Ф. Ерић, Шиник, Петровић, Радовић, Чоловић (од 79. минута Печеница), Кикић, А. Николић (од 67. минута Васић), Ђерић (од 60. минута Б. Ерић), Поповић, Антељ, Мусић. Тренер: Миљан Радоња.

БОРАЦ: Јовић, Петровић (од 69. минута Саничанин), Савановић, Кикић, Илић (од 33. минута Кузмановић), Стојановић, Јакуповић, Савић, Зекановић, Радиновић (од 60. минута Јандрић), Паштар. Тренер: Зоран Драгишић.