Кадети поражени, јуниори надокнадили минус од два гола

Кадети Фудбалског клуба Борац забиљежили су јуче трећи пораз у текућој сезони омладинске Премијер лиге, а први још од четвртог кола и неуспјеха на домаћем стадиону (0:3) против тузланске Слободе. Изабраници Мирослава Балабана гостовали су одговарајућој селекцији Широког Бријега, која је наш тим савладала резултатом 4:1.

Меч је ријешен већ у првих 40 минута, након којих су играчи Нике Ковачића стекли предност од три гола. Први погодак виђен је у 18. минуту, када је Дејана Чађу матирао Кристијан Дадић. Лука Стојић је у 30. минуту повисио на 2:0, а само осам минута касније трећи гол за домаће постигао је Домагој Марушић.

У уводним минутима другог полувремена, тачније у 44. минуту, семафор је показивао 4:0, а црвено-плаву мрежу погодио је Анђело Кордић. Све што је Борац успио да уради до краја утакмице јсте да у 60. минуту преко Луке Куленовића ублажи пораз. Иначе, два кола прије краја јесењег дијела првенства кадети Борца налазе се на шестом мјесту на табели са 22 бода.

Јуниори су, са друге стране, освојили изузетно важан бод у борби за јесењу титулу иако су до 78. минута губили резултатом 2:0. У финишу првог полувремена, у 42. минуту, домаће је до резултатске предности довео Иван Бонџа, да би исти играч на старту наставка, у 48. минуту, повисио на 2:0. Резервиста Стефан Триван је у 78. минуту смањио заостатак Борчевих јуниора, да би у судијској надокнади, у 92. минуту, голмана домаћих Мартина Зломислића савладао Огњен Петровић.

Након 13 утакмица Борчев јуниорски тим држи лидерску позицију са 32 бода, испред Зрињског који има 30 и утакмицу мање, коју ће одиграти данас против Вележа.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 4:1

стријелци: 1:0 Дадић (18.), 2:0 Стојић (30.), 3:0 Марушић (38.), 4:0 Кордић (44.), 4:1 Куленовић (60.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 50, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: - .

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Перковић, Леко, Дадић, Марчинко, Марушић (од 79. минута Мандић), Машић, Стојић (од 77. минута Пушић), Бешлић (од 75. минута Видовић), Косир (од 70. минута Думанчић), Кордић (од 74. минута Маркота), Ћосић. Тренер: Нико Ковачић.

БОРАЦ: Чађо, Гускић, Прерадовић (од 14. минута Поповић), Гвозденовић (од 46. минута Ненад), Бамбураћ (од 50. минута Шеварика), Куленовић, Мрзић (од 69. минута Нинковић), Гајић (од 77. минута Амиџић), Бановић, Бркић, Бургић. Тренер: Мирослав Балабан.

ЈУНИОРИ

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:2

стријелци: 1:0 Бонџа (42.), 2:0 Бонџа (48.), 2:1 Триван (78.), 2:2 Петровић (90+2.), , стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 50, судија: Ведран Зовко (Мостар), жути картони: Бојо, З. Вукоја (Широки Бријег).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Марић (од 33. минута Јурић), Бајо, Никић, Бонџа, Зовко (од 50. минута Бухач), Бојо, Б. Вукоја, Матић, Милићевић, З. Вукоја. Тренер: Анто Кокић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Милић, Бабић, Трнинић, Поповић (од 90. минута Батар), Микић (од 84. минута Станковић), Зекановић (од 77. минута Јовић), Максимовић, Перишић (од 46. минута Триван), Петровић. Тренер: Жељко Врањеш.