Јуниори хитају ка јесењој титули

Млађе селекције Фудбалског клуба Борац јучерашњим побједама над тимовима Славије направиле су одличну увертиру за данашњи окршај сениорских тимова. Кадетски састав Великана из Платонове стигао је до шестог тријумфа у текућој сезони савладавши госте из Источног Сарајева поготком Луке Куленовића у посљедњем минуту и три меча прије краја јесење полусезоне налази на се на петој позицији премијерлигашке табеле са 22 бода.

Јуниори су госте савладали резултатом 2:1 и тако сигурним кораком наставили да корачају ка освајању јесење титуле. Изабраници Жељка Врањеша стигли су до предности у 46. минуту преко Саше Поповића, на 2:0 15 минута касније је повисио Радован Перишић, док су гости у 89. минуту успјели само да ублаже пораз преко Кемала Салихагића. Иначе, три рунде прије одласка на одмор Борчеви јуниори заузимају лидерску позицију са 31 бодом, четири више од Зрињског, који данас гостује сарајевском Жељезничару.

У наредном колу Борчеви омладинци гостују селекцијама Широког Бријега.

БОРАЦ – СЛАВИЈА 1:0

стријелац: 1:0 Куленовић (80.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Далибор Анђић (Приједор), жути картони: Марић, Поповић (Борац), Асентић (Славија).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац (од 71. минута Поповић), Прерадовић, Гвозденовић (од 49. минута Мрзић), Радић, Бамбураћ (од 59. минута Ненад), Куленовић, Марић, Гајић, Бановић, Бркић (од 68. минута Нинковић). Тренер: Мирослав Балабан.

СЛАВИЈА: Шиљеговић, Минић, Мандић, Пандуревић, Мрда, Бандовић, Лукић, Шоја (од 37. минута Шкрба), Баричанин, Асентић, Братић. Тренер: Милан Гутовић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – СЛАВИЈА 2:1

стријелци: 1:0 Поповић (46.), 2:0 Перишић (61.), 2:1 Салихагић (89.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Синиша Лазић (Приједор), жути картони: Јовић (Борац), Бјелош, Кулина, Лаловић (Славија).

БОРАЦ: Кајкут, Јекић, Милић, Бабић, Трнинић, Поповић (од 90. минута Батар), Станковић (од 46. минута Триван), Зекановић (од 90. минута Бојанић), Микић (од 88. минута Милаковић), Перишић (од 81. минута Јовић), Тица. Тренер: Жељко Врањеш.

СЛАВИЈА: Неџибовић, Лаловић, Чворо, Салихагић, Зуко (од 54. минута Таушан), Поповац (од 49. минута Торлаковић), Бјелош (од 76. минута Кахримановић), Кулина, Лучић, Каностревац (од 68. минута Бабић), Хатибовић (од 66. минута Кљајић). Тренер: Драган Радовић.