''Нула'' кадета Борца и Челика, јуниори се вратили на прво мјесто

У утакмици 10. кола омладинске Премијер лиге Бих између кадета бањалучког Борца и зеничког Челика није било голова (0:0), те су тако изабраници Мирослава Балабана уписали 3 неријешен резултат у досадашњих 10 утакмица уз 5 побједа и 2 пораза, а на премијерлигашкој табели су и даље пети.

Јуниори су, са друге стране, искористили пораз Зрињског (3:2) у Бијељини и побједом над Зеничанима резултатом 3:1 вратили се на прво мјесто са 25 бодова, једним више од Мостараца. До одласка на петнаестоминутни одмор играчи Жељка Врањеша стекли су предност од два гола: погађали су Далибор Милић у 21. и Бранко Трнинић у 38. минуту. Бењамин Сагдати вратио је резултатску неизвјесност утакмици у 70. минуту, али је све дилеме око побједника, голом у 87. минуту, отклонио Предраг Зекановић.

У наредном колу Борчеви омладинци гостују у Приједору.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 0:0

стријелци: - , стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Драган Мејакић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Гускић, Гвозденовић (од 79. минута Поповић), Радић (од 67. минута Ненад), Шеварика (од 51. минута Куленовић), Марић, Гајић, Бановић, Бркић (од 51. минута Бамбураћ), Бургић (од 72. минута Курузовић). Тренер: Мирослав Балабан.

ЧЕЛИК: Де. Дедић, Домник (од 78. минута Жуна), Пепић, Зилић, Мујак, Поповић, Дурмић, Милановић (од 63. минута Брадарић), Ковач (од 27. минута Да. Дедић), Шахбазовић (од 74. минута Ибраковић), Башић (од 49. минута Шувалић). Тренер: Павле Скочибушић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ЧЕЛИК 3:1

стријелци: 1:0 Милић (21.), 2:0 Трнинић (38.), 2:1 Сагдати (70.), 3:1 Зекановић (87.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Лемеш, Феризовић, Демеџић, Мехић (Челик).

БОРАЦ: Пуповац, Јекић (од 46. минута Тица), Петровић, Милић, Бабић, Трнинић, Поповић, Станковић (од 82. минута Триван), Максимовић (од 62. Микић), Кукић (од 63. минута Перишић), Зекановић. Тренер: Жељко Врањеш.

ЧЕЛИК: Кутић, Феризовић (од 78. минута Имамовић), Девеџић, Дујмовић, Дураковић, Хецо, Адиловић, Мехић, Лемеш (од 63. минута Сагдати), Е. Чолић (од 63. минута Мухаремовић), А. Чолић. Тренер: Сабахудин Бујак.