Кадети надиграли Зрињски у Мостару, први пораз јуниора

Након славља у дербију са Сарајевом (2:1), те побједе у заосталој утакмици са Дрином (2:1), кадети Фудбалског клуба Борац данас су забиљежили трећу везану побједу, а укупно пету у досадашњем току сезоне, савладавши Зрињски у Мостару резултатом 0:2. Данашњом побједом изабраници Мирослава Балабана стигли су до пете позиције на премијерлигашкој табели са 17 бодова, а испред "црвено-плавих" су Сарајево, Слобода, Жељезничар и Олимпик.

Борчеви кадети до резултатске предности у граду на Неретви стигли су у 19. минуту, када је мрежу Ђорђа Медана затресао Страхиња Гајић. Само девет минута касније постављен је коначан резултат, а овог пута домаћег чувара мреже матирао је Лука Куленовић, стријелац два гола у већ споменутој побједи над Зворничанима.

Јуниори су, пак, данас први пут поражени у досадашњем току сезоне. У Мостару су се данас састале двије првопласиране екипе, а Борац је до данашњег окршаја имао бод више у односу на Мостарце, којима је данас ипак морао да препусти лидерску позицију. Пулени Ненада Гагре повели су већ у 12. минуту преко Стјепана Радељића, а тријумф потврдили пет минута прије краја, када је Стефана Пуповца савладао Антонио Миличевић. Након првог пораза у сезони, изабраници Жељка Врањеша су други на табели са 22 бода.

У наредном, десетом колу омладинске Премијер лиге Борчеви омладинци ће дочекати одговарајуће селекције зеничког Челика.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Гајић (19.), 0:2 Куленовић (28.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 50, судија: Дарио Карачић (Читлук), жути картони: Бамбураћ (Борац).

ЗРИЊСКИ: Медан (од 41. минута Дујмовић), Н. Шуњић, Т. Шуњић, Ђордан, Крешић, Џида (од 50. минута Рагуж), Кордић, Розић, Крстановић (од 50. минута Домђонај), Божић (од 41. минута Цвитановић), Љубић. Тренер: Тео Крешић.

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Гускић, Гвозденовић, Бамбураћ (од 47. минута Радић), Куленовић (од 80. минута Курузовић), Марић, Гајић, Бановић, Бркић (од 68. минута Ненад), Бургић (од 73. минута Шеварика). Тренер: Мирослав Балабан.

ЈУНИОРИ

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Радељић (12.), 2:0 Миличевић (85.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 50, судија: Дарко Обрадовић (Столац), жути картони: Кожул, Вукша, Сушић, Беванда, Миличевић (Зрињски), Поповић, Максимовић, Трнинић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Милетић, Зеленика, Кожул (од 85. минута Шкоро), Беванда, Вулић, Радељић, Вукша (од 46. Мартиновић), Микетек (од 80. минута Шкобић), Сушић (од 60. минута Миличевић), Чавар, Аћимовић (од 46. минута Сабљић). Тренер: Ненад Гагро.

БОРАЦ: Пуповац, Тица (од 50. минута Јекић), Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић (од 90. минута Бабић), Поповић, Станковић, Максимовић (од 86. минута Перишић), Кукић, Зекановић (од 70. минута Триван). Тренер: Жељко Врањеш.