Борац срушио лидера

Зрињски савладан у Бањалуци!

У Премијер лиги БиХ више нема непоражених екипа! Мостарски Зрињски, актуелни лидер елитног такмичења, у Бањалуку је стигао са нулом у статистичким рубрикама "порази" и "примљени голови", али су се синоћ намјерили на фудбалере Борца, који су представили у немјерљиво љепшем свјетлу него што је то био случај у претходном дербију са Сарајевом на стадиону Кошево.

Борбено, мотивисано, ангажовано, дисциплиновано... епитети су за синоћњу партију изабраника Петра Курћубића. За такав приступ награђени су великом побједом над до овог кола непораженим пуленима Винка Мариновића, те је Бањалука остала неосвојива тврђава за мостарског премијерлигаша, с обзиром да је синоћњи био седми тријумф Борца над Зрињским у посљедњих седам лигашких окршаја у Платоновој 6.

"Црвено-плави" су од старта кренули са атацима ка голу гостију, показавши огромну жељу да се навијачима искупе за лоше издање против Сарајева. У уводу утакмице пријетили су Угљеша Радиновић и Михајло Савановић, али промјене резултата није било, све до 23. минута. Тада је центаршут у срце шеснаестерца са десне стране упутио Тони Јовић, из другог плана се на пеналу појавио Радиновић и волеј ударцем поспремио лопту иза леђа Горана Карачића, иначе брата некадашњег рукометаша Борца Ивана.

До краја првог полувремена гости нису озбиљније запријетили црвено-плавом голу, с обзиром да је посљедња линија Великана из Платонове у тим моментима дјеловала беспријекорно.

У 63. минуту "племићи" су пропустили шансу за изједначење: Блаић се намјестио на шут на десној страни, упутио ударац у супротне рашље Борчевог гола, али је чувар мреже Бојан Јовић сјајно интервенисао и избацио лопту у корнер.

Само пет минута касније Борчеви фудбалери казнили су Зрињски због горе споменутог промашаја: након гужве пред Јовићевим голом, Рунић је интервенисао, лопта је стигла до Марјановића, који је без оклијевања шаље до Тонија Јовића, који у одлично изведеној контри бјежи чуварима и постиже свој трећи овосезонски гол.

Само три минута касније Борац је могао и до трећег гола, али је Тонијев покушај главом са петерца, након центаршута Видовића, Карачић успио да заустави. Неколико секунди касније, биљежимо опасну ситуацију пред Борчевим голом: Закарић је шутирао након центаршута са десне стране, али је Јовић, уз помоћ пречке, отклонио опасност.

Ипак, у 79. минуту гости су успјели да уведу утакмицу у неизвјесну завршницу: изведен је корнер са лијеве стране, а највиши у скоку пред Борчевим голом био је Вучина Шћепановић. До краја сусрета гостујући фудбалери су вршили притисак на посљедњу линију Борца, јурнули ка црвено-плавом голу у жељи да стигну до бода, али су играч у црвеним дресовима одбили све атаке Мостараца до краја меча и више него заслужено стигли до вриједне и заслужене побједе.

Без Јовића на Челик

У наредном колу Борац ће сљедеће суботе, од 18:30 часова, у још једном дербију гостовати у Зеници екипи Челика. У том сусрету Петар Курћубић неће моћи да рачуна на услуге најбољег стријелца Борца у текућој сезони са три гола Тонија Јовића, којем је синоћ главни судија Ирфан Пељто показао трећи жути картон у досадашњем току сезоне.

Иначе, прије тог меча, Борчеве фудбалере очекује и гостовање гатачкој Младости у оквиру шеснаестине финала Купа БиХ.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Радиновић (23.), 2:0 Т. Јовић (68.), 2:1 Шћепановић (79.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Радиновић, Т. Јовић, Видовић (Борац), Мешановић, Стојкић (Зрињски).

БОРАЦ: Б. Јовић, Саничанин, Видовић, Савановић (од 70. минута Илић), Предраговић (од 78. минута Стојановић), Т. Јовић, Радиновић, Рунић, Паштар (од 90. минута Савић), Јандрић, Марјановић. Тренер: Петар Курћубић.

ЗРИЊСКИ: Карачић, Блаић, Пеко (од 46. минута Шћепановић), Граовац, Радуловић, Жеравица, Тодоровић (од 46. минута Стојкић), Стојановић, Мешановић, Лаштро, Закарић. Тренер: Винко Мариновић.