Омладинци славили у заосталим утакмицама 6. кола

Омладинци Фудбалског клуба Борац забиљежили су побједе у заосталим утакмицама шестог кола Премијер лиге БиХ. Кадетски тим савладао је Зворничане резултатом 2:1 након преокрета, док су јуниори имали знатно мање проблема да упишу нову побједу, декласиравши Дрину резултатом 6:0.

У окршају кадета два клуба, гости су до предности стигли већ у четвртом минуту, када је Дејана Чађу савладао Немања Николић. Изабраници Срђана Ешпека имали су три бода у џепу све до посљедњих 10 минута, у којима је јунак клуба из Платонове улице био Лука Куленовић, који је постигао два гола: у 72. и 75. минуту.

Голеаду у сусрету јуниорских тимова отворио је Славиша Максимовић у седмом, а већ у 13. минуту на 2:0 повисио је Радован Перишић. Трећи Борчев гол био је дјело Милоша Кукића у 34. минуту, само минут касније мрежу гостију затресао је и Саша Поповић, а три минута прије краја првог полувремена свој други гол на утакмици постигао је Максимовић. Коначан резултат поставио је Бојан Батар у 82. минуту.

Након 8 кола кадети Борца заузимају шесто мјесто на премијерлигашкој табели са 14 бодова. Са друге стране, јуниори су лидери у својој конкуренцији без пораза и са 22 бода, једним више од Зрињског, са којим ће Борчеви омладинци одмјерити снаге у наредном колу у Мостару.

БОРАЦ – ДРИНА 2:1

стријелци: 0:1 Николић (4.), 1:1 Куленовић (72.), 2:1 Куленовић (75.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Зоран Струнић (Градишка), жути картони: Бановић (Борац), Радић (Дрина).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Гвозденовић (од 41. минута Радић), Бамбураћ (од 41. минута Куленовић), Шеварика (од 56. минута Ненад), Марић, Гајић, Бановић, Бркић (од 68. минута Курузовић), Гускић, Бургић. Тренер: Мирослав Балабан.

ДРИНА: Петровић, Ристић, Готовац (од 78. минута Видовић), Томић (од 77. минута Ристић), Андрић (од 60. минута Живановић), Драгутиновић, Бајић (од 57. минута Влачић), Б. Милошевић, Радић, Николић (од 75. минута Хидић), Д. Милошевић. Тренер: Срђан Ешпек.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ДРИНА 6:0

стријелци: 1:0 Максимовић (7.), 2:0 Перишић (13.), 3:0 Кукић (34.), 4:0 Поповић (35.), 5:0 Максимовић (42.), 6:0 Батар (82.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: - .

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић (од 46. минута Бубић), Милић (од 46. минута Батар), Бабић, Станковић, Поповић (од 55. минута Татић), Бојанић, Максимовић, Кукић (од 46. минута Зекановић), Перишић (од 65. минута Триван). Тренер: Жељко Врањеш.

ДРИНА: Стојановић, Стјепановић, Ђурић (од 46. минута Лукић), Костић, Милошевић (од 46. минута Стевановић), Галић, Алексић, Симић, Мајловић, Смајловић, Драгић (од 46. минута Јунузовић). Тренер: Вељко Цвијетановић.