Одлична увертира омладинаца за сениорски дерби

Омладинске селекције Фудбалског клуба Борац направиле су одличну увертиру пред сутрашњу дерби утакмицу сениорских тимова који се игра од 16:30 часова на стадиону Кошево. Кадети су савладали сарајевске вршњаке резултатом 2:1 и тако забиљежили прву побједу у шампионату још од трећег кола и тријумфа резултатом 0:6 на гостовању код Младости, док су јуниори у још интересантнијој утакмици славили над гостима из Сарајева резултатом 3:2.

Изабраници Мирослава Балабана до предности над тимом са Кошева стигли су у 34. минуту са бијеле тачке преко Давида Марића. У 53. минуту на 2:0 повисио је Немања Бамбураћ, а пораз гостију, први у текућој сезони, ублажио је Недим Хаџић, такође из једанаестерца, у 74. минуту.

Иначе, на овом мечу главни судија Зоран Грбић показао је и два црвена картона: први Немањи Прерадовићу у 65. минуту, када је лактом ударио Санина Кларића, а други службеном представнику Борца Стојану Малбашићу, који је бурно реаговао на Грбићеву одлуку да досуди једанаестерац за госте у 72. минуту. Наиме, Малбашић је напустио простор испред клупе за резервне играче у којем смије да се налази током меча, ушао у терен и ушао у вербални сукоб са главним судијом, након чега му је показан пут у свлачионицу.

Јуниори Борца у петом минуту су повели преко Милоша Кукића и ту предност чували су до 51. минута, када је изједначење Сарајлијама донио Аднан Османовић. Међутим, само четири минута касније поново је Борац био у предности и то захваљујући Предрагу Станковићу, а 12 минута касније клуб из Платонове улице и трећи пут тресе мрежу Сарајлија и то преко Предрага Зекановића. Све што су Сарајлије успјеле да учине до краја меча јесте да са бијеле тачке, у 90. минуту, преко Хамзе Чатаковића поставе коначан резултат.

Кадети Борца тренутно заузимају осмо мјесто на табели са 11 бодова и утакмицом мање, коју ће одиграти 17. септембра против Дрине у Бањалуци. Са друге стране, јуниори су лидери премијерлигашке табеле са 19 бодова, са бодом више од Зрињског, којем Борчеве млађе категорије гостују у наредном колу, и утакмицом мање.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:1

стријелци: 1:0 Марић (пенал, 34.), 2:0 Бамбураћ (53.), 2:1 Хаџић (пенал, 74.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Марић (Борац), црвени картони: Прерадовић (Борац, 65. минут), службени представник Малбашић (Борац, 72. минут).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац (од 79. минута Вуковић), Гускић, Прерадовић, Гвозденовић (од 66. минута Бркић), Бамбураћ (од 62. минута Дојчиновић), Шеварика (од 50. минута Куленовић), Марић, Гајић, Бановић, Бургић (од 56. минута Радић). Тренер: Мирослав Балабан.

САРАЈЕВО: Кршић, Садику, Рагиповић (од 54. минута Салчин), Хаџић, Ресић (од 64. минута Черимић), Цивић, Мустафић, Кларић, Тутунџић, Велаџић (од 50. минута Буљубашић), Поздер (од 62. минута Бешић). Тренер: Сањин Алагић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 3:2

стријелци: 1:0 Кукић (5.), 1:1 Османовић (51.), 2:1 Станковић (55.), 3:1 Зекановић (67.), 3:2 Чатаковић (пенал, 90.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Максимовић, Петровић, Тица (Борац), Кадушић, Чатаковић (Сарајево).

БОРАЦ: Пуповац, Тица, Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић, Поповић (од 46. минута Јекић), Станковић (од 90. минута Бојанић), Максимовић (од 70. минута Бабић), Кукић (од 83. минута Триван), Зекановић (од 87. минута Милаковић). Тренер: Жељко Врањеш.

САРАЈЕВО: Абдулаховић, Ђурић (од 82. минута Шкријељ), Вазда (од 85. минута Шехић), Авдић (од 61. минута Бошњак), Османовић (од 73. минута Смајлагић), Језеркић (од 59. минута Агић), Растодер, Мујакић, Благојевић, Кадушић, Чатаковић. Тренер: Адмир Хасанчић.