Кадети стигли до бода у завршници, нова ''тројка'' јуниора

Кадети бањалучког Борца успјели су да освоје један бод на гостовању вршањцима Травника у оквиру седмог кола омладинске Премијер лиге иако су у посљедњих десет минута ушли са заостатком од два гола. Домаћи фудбалери до предности су стигли у уводним минутима другог полувремена, када је мрежу иза леђа Дејана Чађе затресао Берин Чатић.

Исти фудбалер је у 70. минуту повосио предност свог тима и чинило се да ће пулени Мирослава Балабана уписати трећи овосезонски пораз. Ипак, само два минута касније Борац је у игру вратио Дориан Курузовић, а коначан резултат пет минута прије краја поставио је још један "џокер" са клупе Милан Ненад. Након шест утакмица, кадети су 10. на табели са 8 бодова.

Јуниори Борца задржали су се у врху табеле савладавши Травничане резултатом 1:2 и након шест мечева су други са 16 бодова, два мање од лидера Зрињског. Након првих 45 минута, изабраници Жељка Врањеша стекли су предност два гола. Прво је мрежу Травничана у 23. минуту затресао Далибор Милић, а потом два минута прије одласка на одмор и Предраг Станковић. Све што су домаћи до краја сусрета успјели да ураде јесте да у 67. минуту ублаже пораз преко Вихрића.

ТРАВНИК – БОРАЦ 2:2

стријелци: 1:0 Чатић (42.), 2:0 Чатић (70.), 2:1 Курузовић (72.), 2:2 Ненад (75.), стадион: Пирота, гледалаца: 20, судија: Аднан Грабус (Травник), жути картони: Гајић (Борац), црвени картони: Малкоћ (Травник, 55. минут).

ТРАВНИК: Исић, Сефер, Хопић, Маглић (од 39. минута Мердан), Лепир, Даутовић, Малкоћ, Хоџић, Чатић, Шепер, Балтић.

БОРАЦ: Чађо, Амиџић (од 61. минута Курузовић), Прерадовић, Гвозденовић (од 50. минута Ненад), Бамбураћ (од 45. минута Бркић), Шеварика (од 43. минута Радић), Бургић (од 58. минута Дојчиновић), Мрзић, Марић, Гајић, Вуковић. Тренер: Мирослав Балабан.

ЈУНИОРИ

ТРАВНИК – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Милић (23.), 0:2 Станковић (43.), 1:2 Вихрић (67.), стадион: Пирота, гледалаца: 20, судија: Јасмин Варупа (Травник), жути картони: Ганић, Селман (Травник), Јовић, Триван (Борац).

ТРАВНИК: Селман, Ганић (од 46. минута Мелић), Отузбир, Стрмоња, Ђогић, Вихрић, Хасанбеговић, Бркић (од 46. минута Билаћ), Пињо, Торлак, Зирдум. Тренер: Сенад Бајрић.

БОРАЦ: Пуповац, Тица, Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић, Поповић (од 88. минута Јекић), Станковић (од 75. минута Микић), Максимовић (од 80. минута Бабић), Перишић (од 90. минута Бубић), Јовић (од 59. минута Триван). Тренер: Жељко Врањеш.