Оба меча завршена резултатом 1:1

У петом колу омладинске Премијер лиге БиХ, на гостовању одговарајућим селекцијама Олимпика, бањалучки Борац забиљежио је идентичан резултат у обје утакмице – реми резултатом 1:1. Кадети клуба из Платонове улице стигли су до вођства у 53. минуту преко Срђана Мрзића, који је четири минута прије поготка замијенио Данка Радића.

Међутим, домаћи фудбалери су до бода стигли девет минута прије краја меча, када је мрежу Дејана Чађе затресао Анес Демировић. Након непотпуног петог кола, Борчеви кадети су седми на табели, са седам бодова, уз 13 постигнутих и 9 примљених голова.

У сусрету јуниора два клуба, повео је Олимпик већ у 8. минуту голом Муфида Салчиновића, а бод Борцу донио је Радован Перишић пет минута прије краја првог полувремена. Јуниори Борца су послије непотпуног петог кола први на премијерлигашкој табели са 13 бодова, односно бодом мање од Зрињског, који има утакмицу мање.

У наредном колу Борчеви омладинци дочекују Дрину.

ОЛИМПИК – БОРАЦ 1:1

стадион: Отока, гледалаца: 20, судија: Зоран Сокнић (Источно Сарајево), жути картони: Крешталица (Олимпик), Марић, Шеварика, Бановић (Борац).

ОЛИМПИК: Карачић, Тарић, Крешталица, Кишић, Ћосић (од 57. минута Ждраловић), Саљевић, Шабановић (од 64. минута Рондић), Буква (од 49. минута Хазнадар), Демировић, Кутинчић (од 74. минута Незиревић), Трубљанин (од 49. минута Јунузовић). Тренер: Един Бећар.

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Гускић, Прерадовић, Гвоезденовић, Шеварика (од 68. минута Бамбураћ), Марић, Гајић, Бановић (од 62. минута Бркић), Радић (од 49. минута Мрзић), Бургић (од 75. минута Поповић). Тренер: Мирослав Балабан.

ЈУНИОРИ

стадион: Отока, гледалаца: 20, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Јукан, Ахмедспахић (Олимпик), Трнинић (Борац).

ОЛИМПИК: Шеткић, Ахмедспахић, Гусињац (од 46. минута Варешановић), Бучук, Мемић (од 46. минута Бегић), Ајдиновић, Јукан (од 71. минута Репух), Филан (од 89. минута Мандал), Калесић (од 60. минута Шаховић), Богиловић, Салчиновић. Тренер: Зијад Аганспахић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Тица, Трнинић, Бабић, Станковић, Поповић, Бојанић (од 81. минута Татић), Микић (од 66. минута Батар), Перишић, Зекановић (од 77. минута Јовић). Тренер: Жељко Врањеш.