Висок пораз кадета, јуниори 4 од 4

Кадети Борца забиљежили су јуче други пораз у склопу омладинске Премијер лиге изгубивши на Градском стадиону од тузланске Слободе резултатом 0:3. Изабраници Мирослава Балабана су у прво колу поражени у Сарајеву од Жељезничара резултатом 5:1, затим су уписали двије убједљиве побједе, од 5:0 и 0:6 над Вележом и Младости, да би јуче били високо поражени на домаћем терену од Тузлака, те су након четири кола седми са 6 бодова, док је тим Слободе први са 10.

Гости су до предности стигли у 26. минуту преко Алена Курталића, а у наставку су постигли још два поготка и то преко Едиса Смајића у 50. и 56. минуту.

Јуниори су задржали максималан учинак побиједивши вршњаке из Тузле резултатом 1:0, а једини гол на мечу постигао је Милош Кукић у 62. минуту.

У наредном колу Борчеви омладинци гостују у Сарајеву млађим селекцијама Олимпика.

БОРАЦ- СЛОБОДА 0:3

стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Мрзић (Борац).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Прерадовић, Гвозденовић (од 67. минута Матић), Бамбураћ (од 47. минута Радић), Шеварика (од 57. минута Курузовић), Мрзић (од 62. минута Дојчиновић), Марић, Гајић, Гускић, Бркић (од 54. минута Ненад). Тренер: Мирослав Балабан.

СЛОБОДА: Бајић (од 74. минута Глушац), Јаневски, Бећировић (од 51. минута Омеровић), Бегановић, Хајдаревић (од 73. минута Котаревић), Смајић, Хоџић, Курталић (од 70. минута Хидановић), Баталевић, Чичкушић, Касумовић (од 67. минута Адеми). Тренер: Нермин Хасић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – СЛОБОДА 1:0

стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: Максимовић, Бабић, Петровић (Борац), Тодоровић, Касумовић (Слобода).

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић, Милић, Трнинић, Станковић, Поповић, Микић (од 67. минута Бабић), Зекановић (од 80. минута Перишић), Максимовић (од 90. минута Тица), Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.

СЛОБОДА: Муминовић, Мушановић, Салкић, Касумовић, Салихбеговић (од 87. минута Палата), Тодоровић, Ћосић, Дедић (од 69. минута Ахметовић), Ђукић (од 69. минута Хрњић), Хабибовић, Буљубашић. Тренер: Денис Карић.