Срђан Граховац на 2 утакмице од Лиге шампиона!

Срђан Граховац, некадашњи фудбалер Борца, сада члан бечког Рапида, налази се на двије утакмице од пласмана у Лигу шампиона са клубом у којем наступа већ другу сезону. Аустријски представник у елитном такмичењу елиминисао је у трећем колу квалификација екипу амстердамског Ајакса укупним резултатом 4:5 и стигао у предворје фудбалске елите.

Први меч, одигран на стадиону Ернст Хапел 29. јула, завршен је резултатом 2:2. Гости из Холандије имали су предност од два гола након што је мрежу Јана Новоте два пута затресао капитен Ајакса Дејви Класен. Ипак, у наставку су пулени Зорана Баришића успјели да се резултатски врате у игру и преко Флоријана Каинца у 48. и Роберта Берића у 76. минуту стигну до 2:2. У посљедњих тридесет минута тог меча Рапид је играо са играчем мање након искључења Штефана Шваба, а Граховац је ушао у игру одмах након што су Бечије остале са играчем мање на терену, замијенивши капитена Штефена Хофмана.

Реванш утакмица, у којој је Срђан био стартер и одиграо свих 90 минута, одиграна је синоћ, на Амстердам Арени, која је остала у шоку након Берићевог поготка у 12. минуту за 0:1. У 39. минуту Луис Шауб је погодио за 0:2 и при том резултату се отишло на одмор.

У 52. минуту је 21-годишњи Пољак Аркадиуш Милик смањио на 1:2, а у 75. минуту мрежу Рапида за потпуни повратак Ајакса у игру затресао је репрезентативац Србије Немања Гудељ. Међутим, само два минута касније, резултатска предност поново је била на страни Рапида, када је Јаспера Силесена по други пут на утакмици матирао Шауб.

Рапид ће име свог ривала у посљедњој квалификационој рунди пред пласман у групну фазу Лиге шампиона сазнати у петак, 7. августа, у Ниону. Већ сада је познато да Бечлије неће бити носиоци у овој рунди такмичења, а могући противник је и славни Манчестер Јунајтед. Уколико стигне до Лиге шампиона, биће то први пласман Рапида у групну фазу након сезоне 2005-06.

(борац-спорт, фото: skrapid.at)