Кадети и јуниори тријумфовали над Мостарцима

Након пораза (5:1) у првом колу од сарајевског Жељезничара, кадети бањалучког Борца забиљежили су данас прву побједу у новој сезони омладинске Премијер лиге савладавши на стадиону у Крупи на Врбасу екипу мостарског Вележа резултатом 5:0. У првих 40 минута мреже се нису тресле, међутим у наставку меча на терену је постојао само један тим – онај који са клупе предводи тренер Мирослав Балабан.

Борац је до вођства стигао одмах на старту другог дијела, када је Армина Марића савладао Срђан Мрзић. У 48. минуту домаћи су постигли и други гол, а стријелац је био Никола Шеварика. У 60. минуту на 3:0 повисио је Срђан Мрзић, четврти гол за Борац 15 минута касније постигао је Јован Дубравац, а коначан резултат у посљедњем минуту је поставио Сергеј Дојчиновић.

Јуниори су данас уписали други тријумф у шампионату побиједивши Мостарце резултатом 3:1 и након 180 премијерлигашких минута имају максималних шест бодова. Два поготка у данашњој утакмици била су дјело Милоша Кукића, који је мрежу Асима Бошњака затресао у 41. и 60. минуту. Борац је стигао до предности у 35. минуту преко Радована Перишића, а једини гол за госте постигао је Петар Видовић у 76. минуту.

У трећем колу Борчеви омладинци гостују одговарајућим селекцијама Младости из Добој-Какња.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 5:0 (0:0)

стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Хебибовић (Вележ).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Гвозденовић (од 56. Ненад), Бамбураћ, Шеварика (од 72. Матић), Мрзић (од 64. Радић), Марић, Гајић, Бургић (од 76. Дојчиновић), Бркић, Амиџић (од 62. Мирчић). Тренер: Мирослав Балабан.

ВЕЛЕЖ: Марић, Бајректаревић (од 76. Пала), Курдић, Бркан (од 70. Саџак), Џебо, Козић (од 56. Манџука), Халиловић, Пуце (од 56. Хаџајлић), Хебибовић, Мрган, Тојага (од 43. Марић). Тренер: Мустафа Таслиџа.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 3:1 (2:0)

стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 50, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Максимовић (Борац).

БОРАЦ: Пуповац (од 80. Кајкут), Јекић, Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић, Поповић (од 70. Бојанић), Станковић (од 65. Бабић), Перишић (од 69. Јовић), Максимовић (од 82. Татић), Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.

ВЕЛЕЖ: Бошњак, Аликадић, Хусић (од 50. Ђермановић), Овновић, Наздрајић, Бркан (од 75. Мезић), Мешановић, Шпаго (од 63. Зукић), Џемић (од 77. Бојчић), Новаковић, Видовић. Тренер: Зијо Тојага.

(борац-спорт, фото: sport033.com)