Борац тријумфовао у посљедња три дуела у Платоновој 6 (Видео)

У дерби утакмици првог кола Премијер лиге за сезону 2015-16 снаге ће вечерас на Градском стадиону, са почетком у 20 часова, одмјерити бањалучки Борац и сарајевски Жељезничар. Два клуба никад нису подијелила бодове било у Платоновој 6, било на Грбавици, а у посљедња три сусрета у граду на Врбасу тријумфовали су "црвено-плави". Интересантно, наведене три побједе Борац је остварио са различитим шефовима стручног штаба.

У сезони 2012-13, када је шеф стручног штаба Великана из Платонове био Слободан Старчевић, два тима су одмјерила снаге 9. марта 2013. године, у првој Борчевој домаћој утакмици у прољећној полусезони. Старчевићеви пулени славили су резултатом 2:0, а питање побједника ријешили су у интервалу од 33. до 37. минута – прво је из слободног ударца прецизан био садашњи члан Сарајлија Јоцо Стокић, док је коначан резултат поставио Вуле Тривуновић, главом матиравши Маријана Антоловића.

У сезони 2013-14, Борац и Жељезничар су се на Градском стадиону састали 16. августа 2013. године, у оквиру трећег кола. Борац је под тренерском командом Драгана Јовића тријумфовао резултатом 2:1, а на том сусрету бриљирао је још један члан садашње генерације Жељезничара Огњен Ђелмић, који је два пута савладао гостујућег чувара мреже Хаџића: погодио је у 18. минуту након акције из фудбалских уџбеника нашег тима, а потом и у 30. минуту, након Хаџићеве грешке, сјајним шутем са дистанце. Гости су ублажили пораз у 54. минуту преко Адиловића.

На крају, у сезони иза нас, Борчеве фудбалере са клупе је предводио садашњи шеф струке Зрињског Винко Мариновић, а Борац је Сарајлије савладао резултатом 1:0. Стријелац јединог поготка на утакмици био је Стокић у 75. минуту, након одличне асистенције Срђана Бечелића.

Иза 22 часа ће бити познато да ли ће низ бити настављен, да ли ће Борац уписати и четврту узастопну побједу над Сарајлијама на Градском стадиону и то под командом четвртог тренера, Владе Јагодића.