Половичан учинак омладинаца на старту првенства

Прво коло омладинске Премијер лиге БиХ у фудбалу понудило је половичан учинак младих нада Великана из Платонове на гостовању у Сарајеву одговарајућим селекцијама Жељезничара, односно убједљив пораз кадета и убједљив тријумф јуниора. Кадетска селекција напустила је Сарајево са 5 лопти у мрежи (5:1), а јуниори су вршњаке из тима са Грбавице надиграли резултатом 1:4.

Питање побједника у дуелу кадета два клуба ријешено је већ послије 19 минута, након којих су домаћи стекли три гола предности. Домаћи су до предности стигли већ у другом минуту поготком Амара Беширевића, док је само пет минута касније на 2:0 повисио Алдин Шехић. Посљедњи гол Сарајлија у првом полувремену, онај из 19. минута, био је дјело Ергина Мехуљића, који је у 67. минуту постигао свој други гол на утакмици за 4:0. У 74. минуту на 4:1 смањио је резервиста Борца Сергеј Дојчиновић, док је коначан резултат, минут прије краја, поставио резервиста Сарајлија Мерим Хаџић.

За разлику од изабраника Мирослава Балабана, више успјеха су, како рекосмо, имали пулени Жељка Врањеша, који су домаћег голмана Емира Ћутахију приморали да четири пута вади лопту из своје мреже. Борчеви јуниори су у другом минуту стигли до вођства преко Бојана Јекића, међутим само 10 минута касније изједначио је Адел Ајкунић. Ипак, да Борац на одмор оде са предношћу, побринуо се Вук Милосављевић у 40. минуту.

У 53. минуту на 1:3 повисио је Славиша Максимовић, а тачку на одличну партију свог тима ставио је Милош Кукић у 84. минуту.

У другом премијерлигашком колу Борчеви омладинци ће угостити одговарајуће селекције Вележа.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 5:1

стадион: Грбавица – помоћни терен, гледалаца: 30, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: Хећо (Жељезничар), црвени картон: Прерадовић (Борац, 44. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Мушија, Хећо, Беширевић, Шабанаџовић, Османковић, Делић (од 68. Кузек), Ивковић (од 56. Каришик), Хасановић (од 71. Хаџић), Мехуљић, Шехић (од 75. Бојанић), Дацић (од 65. Бибер). Тренер: Адин Мулаосмановић.

БОРАЦ: Зељковић, Дубравац, Прерадовић, Гвозденовић, Шеварика (од 48. Бамбураћ), Мрзић (од 71. Вуковић), Марић, Гајић, Радић (од 63. Дојчиновић), Бркић (од 77. Матић), Амиџић. Тренер: Мирослав Балабан.

ЈУНИОРИ

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 1:4

стадион: Грбавица – помоћни терен, гледалаца: 50, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Жерић, Мујагић, Шехић, Палић (Жељезничар), Максимовић, Триван (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ћутахија, Џухо, Османковић, Палић, Сарач (од 46. Алешевић), Шубо (од 46. Бабић), Ајкунић, Жерић (од 74. Куловац), Мујагић (од 76. Тукић), Шехић, Ризвановић. Тренер: Адин Мулаосмановић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић, Поповић (од 78. Перишић), Станковић (од 88. Бубић), Максимовић (од 85. Јовић), Кукић (од 88. Бабић), Зекановић (од 74. Триван). Тренер: Жељко Врањеш.

(борац-спорт, фото: sport033.com)