''Пивари'' повели са 1:0

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука забиљежили су побједу у првом мечу финала плеј-офа шампионата Републике Српске. "Пивари" су савладали Младост из Мркоњић Града резултатом 89:66 и дошли на корак од зацртаног циља постављеног на почетку сезоне, а то је освајање титуле и пласман у Премијер лигу БиХ. Само у првих пет минута гости су пружали солиднији отпор него у остатку утакмице. Играло се кош за кош све до резултата 11:11. Међутим, већ у шестом минуту сусрета, Бањалучани су преузели потпуну иницијативу и веома брзо су стекли предност. Направили су серију од чак 14:0 и на крају прве четвртине водили са 25:11.

У другом периоду Младост се није резултатски приближила, али је задржала заостатак од 14 кошева и на паузу између два полувремена се отишло при резултату 43:29 за Борац Нектар.

Нешто бољу игру Мркоњићани су показали у трећем периоду који су ријешили у своју корист резултатом 20:22, међутим то је било све од њих у овом сусрету јер нису успјели дуго задржати на тренутак преузету иницијативу. У последњих 10 минута "пивари" су појачали темпо и направили још 11 поена вишка за коначних 89:66. У редовима Борац Нектара Бањалука посебно су се истакли Владан Јоцовић са 19 и Ранко Велимировић са 17 поена.