Борац изједначио на 1:1

Одлука о финалисти у трећој утакмици!

Кошаркаши Борца у посљедња три минута друге утакмице полуфинала плеј-офа против Рогатице надокнадили су минус од седам поена, савладали другопласирани тим лигашког дијела првенства резултатом 65:62, па ће тако одлука о томе ко ће играти у финалу бити донесена у трећој утакмици, која ће бити одиграна у уторак или сриједу у дворани у Рогатици. Три минута прије краја друге утакмице, одигране пред 300 гледалаца у дворани Борик, "црвено-плави" су били на корак од елиминације из борбе за шампионску титулу. Тројком Немање Окиљевића гости су 180 секунди прије краја меча стекли +7 (52:59), које је Борац, ношен подршком малобројне али бучне публике, успио да надокнади.

Првих двадесет минута завршено је минималном предношћу Борчевих кошаркаша (36:35), да би у трећој четвртини дошло до великог пада у игри, који је резултирао минусом од 9 поена пред одлучујућих 10 минута (44:53). Гости су, како рекосмо, три минута прије краја имали "финале у џепу", али су их пожртвовани момци у црвено-плавим дресовима спријечили у намјери да већ након двије утакмице изборе финалну серију са Радником или Козаром.

У наредним минутима Борац прави сјајну серију 11:0, коју је тројком отворио капитен Срђан Лончар за 55:59, а закључио Марко Блаз, начинивши потез меча 24 секунде прије краја при резултату 61:59, када је одмах по убацивању из аута, на центру терена украо лопту гостима, омогућивши лагане поене свом тиму.

Највише поена у побједничкој екипи постигао је Душко Раца (12), Срђан Лончар је постигао поен мање, док су по 8 поена забиљежили Пеђа Лончар и Александар Иветић. У гостујућем саставу истакао се Немања Окиљевић са 14 поена.

У другом полуфиналном дуелу, оном између Радника и Козаре, резултат је такође 1:1 након што је тим из Градишке тријумфовао у другој утакмици, одиграној у Александровцу, резултатом 69:62.