5 минута дијелило Борац од финала

"Црвено-плави" остали без борбе за трофеј...

5 минута дијелило је фудбалере Борца од остваривања великог успјеха, пласмана у финале Купа БиХ, првог у клупској историји након 2010. године. Први меч полуфинала против Широког Бријега, одигран 15. априла на Градском стадиону, завршен је резултатом 0:0; у реваншу, који је одигран вечерас, све до 85. минута семафор на стадиону Пецара показивао је 1:1, што је био резултат који "црвено-плаве" води у финале и двомеч са Олимпиком, који је раније данас, тек након пенал-рулета, елиминисао фудбалере Зрињског. Међутим, снове играча и навијача Борца покопао је најбољи стријелац Премијер лиге у историји, Бразилац Сантос Лаго Вагнер, који је волеј ударцем са ивице шеснаестерца, пет минута прије краја, матирао Бранислава Ружића и, испоставиће се касније, поставио коначан резултат.

Великан из Платонове тако нажалост неће бити у прилици да се бори, у свом трећем финалу Купа, за свој други трофеј у овом такмичењу. Са дргуе стране, тим са Пецаре пласирао се у своје прво финале након сезоне 2012-13, када су, савладавши Жељезничар, и освојили свој посљедњи трофеј у куп-такмичењу. Укупно их имају два: први су освојили у сезони 2006-07.

Изабраници Блажа Слишковића прву опасну ситуацију пред голом Борца створили су у 28. минуту. На 20 метара од гола нападача домаће екипе Дину Кресингера фаулирао је Срђан Бечелић, а лопту, након слободног ударца Вагнера, у корнер избацује Борчев чувар мреже.

Само два минута касније домаћи су повели: након далекометног шута Широкобријежана, на путу лопти ка голу нашао се Илић, од којег се лопта одбила у корнер. Изведен је ударац из угла са лијеве стране, а на другој стативи најприсебнији је био Вагнер, који погађа за 1:0

Након постигнутог гола, домаћи су пропустили још двије изгледне прилике, у 32. и 35. минуту, али су оба пута шутирали преко гола. У јеку напада Широког Бријега, Борац је изједначио и стигао до резултата који га је, у том тренутку, водио у финале: Угљеша Радиновић у први план је избацио Петра Илића, који се намјестио и прецизним ударцем са 18 метара, искоса са десне стране, погодио доњи супротни угао гола домаћег тима.

У наставку су Широкобријежани бацили све карте у напад, док се Борац грчевито бранио. Сходно томе, шеф струке Владо Јагодић је већ од 57. минута кренуо са "затварањем" игре, пославши на клупу Федора Предраговића и Милоша Жеравицу, који су имали офанзивне задатке, док су прилику добили одбрамбени фудбалери Небојша Рунић и Борислав Пилиповић. Касније, у 78. минуту, умјесто стријелца Илића у игру је ушао Кољић, како би се додатно појачала скок игра пред оба гола.

Сијевало је да свих страна према Ружићевом голу, али су "црвено-плави" успјешно одолијевали свим атацима све до тог несрећног 85. минута, када је Вагнер постигао свој други гол на утакмици. Шут Широког Бријега искоса са десне стране изблокирао је Пилиповић, лопта се одбила на врх шеснаестерца до Вагнера, који "из прве" шутира и волеј ударцем матира Ружића и води свој тим у шесто финале у клупској историји.

Тако се Борац практично опростио од шанси да на љето заигра у евро-куповима. Како би остварио тај циљ, потребно је да Широки Бријег освоји трофеј у Купу, а да Борац заузме четврто мјесто, које би водило у прво коло квалификација за Лигу Европе, што је скоро па немогућа мисија јер се шест кола прије краја првенства на 4. мјесту налази Жељезничар са чак 9 бодова више од Борца.

БОРАЦ: Ружић, Субић, Јевтић, Костић, Бечелић, Грујић, Радиновић, Жеравица (од 60. Пилиповић), Јовић, Предраговић (од 57. Рунић), Илић (од 78. Кољић). Тренер: Владо Јагодић.