Пред кошаркашима ОКК Борац најважније гостовање у сезони

Кошаркаше ОКК Борац на Велику суботу очекује најважнија гостујућа утакмица у досадашњем току Прве лиге Републике Српске. Изабраници Драге Каралића са почетком у 19 часова гостују у Зворнику екипи Дрине, која, три кола прије краја, има учинак од 4 побједе и 15 пораза.

Иако заузима претпосљедње мјесто на табели, испред већ отписаног Гацка, Дрина неће бити нимало лак ривал нашим кошаркашима, што су и доказали у појединим сусретима у текућој сезони. Наиме, у Зворнику су "узели мјеру" екипи Братунца (84:80), која је у том тренутку важила за једног од главних кандидата за плеј-оф, од Радника су у Бијељини поражени само са 4 поена предности за домаћи тим (81:77), док су меч са Козаром у дворани Ненад Баштинац у посљедњој четвртини увели у неизвјесну завршницу (пораз Дрине резултатом 75:73, оп.а), иако су у посљедњих 10 минута ушли са минусом од 14 поена.

Што се тиче рачунице за пласман у доигравање за првака Републике Српске, ситуација је јасна када су "црвено-плави" у питању: што је најважније у овом тренутку, ОКК Борац зависи само од себе и уколико тријумфује у сва три посљедња меча, сигурно ће заузети треће мјесто и у полуфиналу снаге одмјерити са другопласираним тимом након лигашког дијела.

У прилог нашим играчима иде и пораз директног ривала Сутјеске од Рогатице резултатом 71:61, а свакако треба истаћи и да се у посљедњем колу, када ОКК Борац у дворани Борик буде играо "гостујући" сусрет са Студентом, међусобно састају Козара и Сутјеска.