Борац на прагу полуфинала!

Јевтић и Субић утишали Кошево!

Борчеви фудбалери и навијачи пјевајући су напустили Сарајево и стадион Кошево! У првој утакмици четвртфинала Купа БиХ, изабраници Винка Мариновића савладали су екипу Сарајева, актуелног освајача куп-такмичења и главног кандидата за титулу, резултатом 1:2 и тако направили огроман корак ка пласману у полуфинале. Стријелци за клуб из Платонове улице у великом тријумфу над Сарајевом били су одбрамбени фудбалери Марко Јевтић у 36. и Александар Субић у 68. минуту, док је једини гол Сарајева дјело Шевке Окића из 54. минута.

Шеф стручног штаба Винко Мариновић на утакмици са Сарајевом прилику је од првог минута указао резервном голману Браниславу Ружићу, који је повјерење првог стратега оправдао у првих тридесет минута јер је чак из пет стопостотних шанси Сарајева изашао као побједник. Изабраници Мехе Кодре кренули су офанзивно од првог секунда и у првих 15 минута пропустили три шансе за водећи гол – сва три пута од сарајевских фудбалера успјешнији је био Ружић. Прво је у седмом минуту зауставио Велкоског, потом минут касније и Дуљевића, а у 15. минуту и Окића, када је бивши фудбалер Вележа избјегао офсајд замку Борчеве одбране и нашао се очи у очи са Ружићем.

У 22. минуту Борац ствара прву опасну ситуацију пред голом Дејана Бандовића: Бечелић је центрирао, Татомировић "проклизао", а Стокић не успијева да захвати лопту и пошаље је у мрежу. Три минута након тога нова шанса за Сарајево: након контранапада Радовац са 12 метара шутира преко гола, да би, у 30. минуту, Барић шутирао са врха казненог простора, али Ружић је поново успјешан и врховима прстију избацује лопту у корнер.

И онда, у јеку напада тима са Кошева, из првог шута у оквиру гола, Борац је стигао до вођства – након Стокићевог убачаја, највиши у шеснаестерцу домаћих био је Марко Јевтић, који је тако постигао свој први гол за Борац откако је стигао у редове Великана из Платонове у јануару 2014. године.

Само два минута касније, биљежимо посљедњу прилику у првом дијелу – Стојчев је шутирао са 30 метара, али је статива спасила Ружића и саиграче.

У 53. минуту Сарајлије ипак стижу до изједначења: дупли пас одиграли су Велкоски и Стојчев, а рођени Београђанин матира Ружића. Одмах након постигнутог гола шеф струке домаћих извршио је троструку измјену: умјесто Радовца, Стојчева и Барића, на терен су послати Бенко, Алиспахић и Берберовић, али се, срећом по наш тим, Кодри то није исплатило.

У 68. минуту стадион Кошево поново је утишан – након центаршута Радиновића, Бандовића је матирао Александар Субић. Само два минута раније домаћи су тражили од главног судије Чуића да покаже на бијечу тачку након што је у казненом простору пао Бенко послије контакта са Костићем, али је Чуић показао да се игра настави.

У 75. минуту Борац је упутио трећи шут у оквир гола Сарајева – Стокић је опробао шут, Бандовић одбио лопту, а одбрана домаћих отклонила опасност. Само три минута касније лопта је погодила Марка Јевтића у руку, али Чуић опет, након буре протеста Сарајлија, није показао на бијелу тачку. У 88. минуту Окић је шутирао са 8 метара, али Ружић поново сјајно брани и избацује лопту у корнер, а само два минута касније сарајевски фудбалери и навијачи поново су тражили од Чуића да досуди једанаестерац након што је, по њихово мишљењу, Костић играо руком. Чуић је то и учинио, али је поништио своју одлуку након интервенције помоћника, Дарка Обрадовића, који се налазио иза гола. Посљедњу шансу на утакмици пропустио је Окић, када је шутирао волеј-ударцем према празном голу, али је лопта завршила поред стативе.

На крају, остало је 1:2, резултат који ће Градски стадион сљедеће сриједе испунити до посљедњег мјеста и који ће, надамо се, бити довољан да Борац, по први пут након сезоне 2011-12, заигра у полуфиналу Купа БиХ!

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:2

стадион: Кошево, гледалаца: 7 000, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: Дуљевић (Сарајево), Радиновић (Борац).

САРАЈЕВО: Бандовић, Протић, Барић (од 58. Бенко), Ковачевић, Стојчев (од 58. Берберовић), Окић, Велкоски, Татомировић, Дуљевић, Цимирот, Радовац (од 58. Алиспахић). Тренер: Мехо Кодро.

БОРАЦ: Ружић, Пилиповић, Јевтић, Предраговић (од 89. Кољић), Јовић, Стокић, Субић, Костић, Бечелић, Грујић, Радиновић. Тренер: Винко Мариновић.