Радник нанио ОКК Борац први домаћи пораз (Фото/Видео)

Након првог гостујућег пораза уписаног у прошлом првенственом колу у Приједору, кошаркаши ОКК Борац су први пут ове сезоне погнуте главе напустили и паркет дворане Борик. Изабраници Драге Каралића дочекали су у седмом колу Прве лиге Републике Српске екипу бијељинског Радника, која је тријумфовала резултатом 76:92, задржала прво мјесто и максималан учинак (7:0), док је ОКК Борац сада на омјеру 4:2.

Утакмица је, испоставиће се касније, преломљена у трећем десетоминутном периоду, који је гостима припао резултатом 19:30 за предност од 12 поена (58:70) након три четвртине, коју ОКК Борац није успио да надокнади у посљедњих десетак минута.

У прве двије четвртине водила се равноправна борба, тимови су се смјењивали у вођству, а на паузу између друге и треће четвртине отишло се при минималној предности Бијељинаца (39:40). Услиједио је потом већ споменути трећи квартал, у којем су изабраници Игора Михајловића приказали сјајну игру и увели утакмицу у мирнији ток.

- Утакмица је била тешка, као што смо и очекивали. Нисмо успјели да испоштујемо договор из свлачионице, да зауставимо њихове пикове, што је на крају и пресудило у корист Радника. Међутим, идемо даље, сезона је дуга и борићемо се – рекао је један од најефикаснијих кошаркаша ОКК Борац Жељко Матијевић, који је постигао 21 поен. Поред њега, идентичан број кошева постигао је и капитен Срђан Лончар.

Са друге стране, одличну партију у дресу Радника пружио је Кокоруш, који је забиљежио 28 поена. Други стријелац екипе био је Лонтош са 19 поена.

Прилику да се врати на побједнички пут ОКК Борац ће имати у уторак и сриједу, када се играју утакмице осмог кола. Ривал изабраницима Драге Каралића биће екипа паљанске Будућности, која у досадашњем току шампионата не зна за тријумф.

ОКК БОРАЦ – РАДНИК 76:92 (16:19, 23:21, 19:30, 18:22)

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 1, Раца, Вукелић, Лукић 3, Матијевић 21, Граорац, Иветић 12, Лончар 21, Дамјановић 2, Давидовић 6, Блаз 8, Цумбо 2. Тренер: Драго Каралић.

(борац-спорт, фото/видео: борац-спорт)