Борац поражен од Мешкова (Фото)

Иако ношени фантастичним навијањем Лешинара, рукометаши Борца нажалост нису успјели да изненаде фаворизовану екипу Мешкова и избјегну девети пораз у Газпром Јужни ток лиги. Бјелоруски представник у регионалном такмичењу и учесник Лиге шампиона оправдао је епитете који су му додијељени прије сусрета, тријумфовао резултатом 31:36 и стигао до шесте побједе у осам одиграних утакмица.

Изабраници Игора Рађеновића гостима су успјешно парирали само у првих двадесетак минута. Грешку Борчевих играча у предаји лопте гости у 19. минуту користе и први пут стижу до плуса од четири гола (7:11), да би на одмор отишли са предношћу од седам голова (11:18).

У 38. минуту, поготком српског репрезентативца Николе Манојловића, Мешков први пут долази до двоцифрене предности (15:25), четири минута касније било је +11 (17:28), међутим у посљедњих 15-20 минута долази до опуштања код играча Жељка Бабића, што Борац користи и смањује на коначних 31:36.

Први стријелац Борца у синоћњој утакмици био је Милан Ђукић са 9 голова, док је Ратко Николић постигао 7. У гостујућем саставу истакао се Љубо Вукић са 8 голова.

До краја 2014. године Борац ће одиграти још један меч у оквиру Регионалне лиге и то у суботу у Скопљу против Вардара.

БОРАЦ – МЕШКОВ 31:36 (11:18)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Душан Стојковић и Ненад Николић (Србија), седмерци: Борац 1 (0), Мешков 1 (1), искључења: Борац 2 минута, Мешков 12 минута.

БОРАЦ: Абаџић (4 одбране), Хасељић (3 одбране), Јанковић 6, Херцеговац, Вујовић, Тешић, Микић, Њежић, Безбрадица, Обрадовић 3, Тривунџа 5, Ћелић 1, Шешић, Ћеранић, Ђукић 9, Николић 7. Тренер: Игор Рађеновић.

МЕШКОВ: Чарапенка (7 одбрана), Пешић, Бабичев, Божовић 3, Манојловић 2, Камишик, Шпилер 5, Никуленкау 3, Стојковић 3, Шумак 2, Вукић 8, Баранау 5, Рутенка, Разгор 2, Шилович 3, Аштрапкин. Тренер: Жељко Бабић.