Пораз рукометашица у Љубушком

Рукометашице Борца и осми пут у текућој сезони Премијер лиге терен су напустиле погнуте главе. Екипа у којој је недавно дошло и до промјене тренера (смијењен Бојан Црномарковић, именован Данијел Глигорић) синоћ је гостовала директном конкуренту за опстанак, Извиђачу, који је тријумфовао резултатом 31:16 и сада је нашем тиму одмакао на великих седам бодова.

Најефикаснија у екипи Извиђача била је Марија Борас са 10 голова, док је Матеа Шумељ постигла осам. Из Борца вриједи издвојити Сару Арсић са 5 голова.

У десетом колу Борац ће у Бањалуци дочекати екипу Илиџе, која се налази на другом мјесту на табели.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ 31:16 (16:9)

дворана: Градска у Љубушком, гледалаца: 100, судије: Ивор Хрстић (Чапљина) и Дарио Шимић (Мостар), седмерци: Извиђач 9 (7), Борац 3 (1), искључења: Извиђач 2 минута, Борац 4 минута.

ИЗВИЂАЧ: Мар. Шумељ, Бабић, А. Борац 1, Додиг, Мат. Шумељ 8, Краљевић 4 (1), Носић 5, Васиљ 1, М. Борас 10 (2), Сиврић, Баришић 2, Сабљић, Остојић. Тренер: Иван Ловрић.

БОРАЦ: Бањанин, Арсић 5, Кочић, Л. Зрнић 1, Ћутковић 2, Рауковић 1, Перичевић 1, Никић, Мајсторовић 1, Ј. Зрнић 2, Пејаковић, Ђурић 3. Тренер: Данијел Глигорић.