''Црвено-плавима'' бод у Зворнику

Фудбалери Борца забиљежили су данас трећи неријешен резултат у текућој сезони одигравши меч без голова у Зворнику са домаћом Дрином. У тврдој и не баш претјерано садржајној утакмици ни једна ни друга екипа нису показале скоро ништа што би донијело превагу на једну или другу страну.

Већим дијелом утакмице водила се рововска битка на средини терена, са много дуела, тако да, како рекосмо, није забиљежено много опасних ситуација било пред Максимовићевим, било пред Авдукићевим голом. У 6. минуту, након слободног ударца Борца, Угљеша Радиновић стиже до лопте на 7-8 метара од гола, али је не захвата на прави начин. Четири минута касније биљежимо једину праву шансу на мечу:  Славиша Радовић пролази по крилу, центрира, Александар Илић захвата лопту маказицама али погађа рашље, да би у наставку акције одбрана Борца изблокирала покушај Дрининог нападача Филипа Костића.

У 20. минуту капитен Борца Владан Грујић шутирао је са ивице шеснаестерца, али је лопта након Грујићевог шута била лак плијен за Горана Максимовића. Десет минута касније Дринин фудбалер Филиповић извео је слободан ударац, али проблема по Асмира Авдукића није било.

У првих десет минута другог полувремена и једна и друга екипа остале су са играчем мање на терену. Прво је Стефан Чоловић фаулирао Милоша Жеравицу, који је са земљеу ударио фудбалера домаће екипе те му је показан директни црвени картон, док је због овог прекршаја Чоловић "пожутио". Ипак, само неколико минута касније, због новог прекршаја Чоловићу је показан нови жути картон, па је и Дрина до краја сусрета играла са 10 играча.

Од тог тренутка па до краја меча забиљежили смо још само двије полуприлике. Прво је у 56. минуту Александар Кикић прошао по десној страни, центрирао у казнени простор гостију, а Костић са 7 метара главом шутира поред гола. Само пар минута касније Радиновић је шутирао са 30 метара право у Максимовића, што је, испоставиће се касније, била и посљедња интересантна ситуација на Градском стадиону у Зворнику.

Посљедњу утакмицу у јесењем дијелу сезоне Борац ће одиграти 22. новембра, када ће на Градском стадиону угостити мостарски Вележ.