Висок пораз рукометашица у Грудама

Рукометашице Борца поражене су у петом колу на гостовању у Грудама од истоименог домаћина резултатом 33:18. Тако су играчице Бојана Црномарковића забиљежиле четврти лигашки неуспјех, док су Груђанке, за које наступају двије бивше чланице Борца Аница Гудељ и Корнелија Клинац, задржале максималан учинак и лидерску позицију након пете рунде.

Током читаве утакмице домаће рукометашице контролисале су резултат, а Борац је све до 40. минута заостајао четири-пет голова за домаћом екипом. Ипак, у посљедњој трећини утакмице екипа Груда појачава темпо и до краја сусрета повећава предност до коначних +15.

Најефикаснија рукометашица домаћег састава била је Андреа Прусина са 11 голова, док се у Борцу истакла Бранка Мајсторовић са шест голова.

У сљедећем колу, које се игра сљедећег викенда, Борац ће дочекати посљедњепласирани тим Горажда.

У Купу са Врбасом

Рукометашице Борца у другом претколу Купа БиХ снаге ће одмјерити са екипом Врбаса, коју са клупе предводи бивши тренер Борца Раде Унчанин. Меч је на програму у сриједу, 12. новембра.

ГРУДЕ – БОРАЦ 33:18 (16:11)

дворана: Били Бриг, гледалаца: 150, судије: Иван Џолић и Иван Шарић, седмерци: Груде 9 (6), Борац 4 (4), искључења: Груде 4 минута, Борац 6 минута.

ГРУДЕ: Гудељ, Милас, М. Бандић, Главаш 1, Радић, Клинац 4, Брачић 3, Прусина 11, Шимић 6, К. Микулић 2, Азиновић 6, Т. Бандић, Конџа, Ј. Микулић.

БОРАЦ: Бањанин, Ћутковић 1, Кајганић, Никић, Поповић, Рауковић, Перичевић 3, Пејаковић, Арсић 2, Мајсторовић 6, Ђурић 4, Кочић 1, Тошић, Зрнић.