Борац са играчем мање стигао до бода

Пред гостовање екипи Витеза у 11. колу Премијер лиге, Такмичарска комисија ФС БиХ, по налогу Свјетске куће фудбала, одузела је Фудбалском клубу Борац три бода због закашњеле исплате клупских дуговања према Перици Станческом у износу од 4 750 КМ. На самој утакмици, Витежани су стигли до вођства у 19. минуту, у друго полувријеме "црвено-плави" су ушли са играчем мање, али су успјели да се дигну и заслужено стигну до бода.

Као што се и претпостављало током јучерашњег дана, капитен Владан Грујић није могао да помогне саиграчима на данашњем гостовању, па је његово мјесто заузео Угљеша Радиновић, док су штоперски тандем чинили Марко Јевтић и Дарко Ђајић.

Екипа коју са клупе предводи бивши фудбалер Борца Анте Мише до предности је стигла у 19. минуту, када је Асмира Авдукића матирао Јасмин Смрико. Након водећег гола Витежана биљежимо двије полуприлике Борчевих фудбалера: покушај Јовића зауставио је голман домаћих Живковић, док је из слободног ударца Стокић шутирао преко гола.

У посљедњим тренуцима првог дијела због другог жутог картона из игре је искључен Угљеша Радиновић и чинило се тада да ће Борац тешко избјећи пораз. Међутим, на старту другог дијела у игру је ушао ровити Петар Илић и у 53. минуту матирао Живковића за изједначење.

Могао је Илић да постане апсолутни јунак данашњег меча да је у 79. минуту из стопостотне прилике постигао гол за преокрет – шутирао је главом, али је домаћи чувар мреже лопту врховима прстију избацио у корнер. На крају је остало 1:1, а неријешеним исходом сигурно могу да буду задовољнији Борчеви фудбалери, који су успјели психички да се подигну након посљедњих дешавања у клубу и низ без пораза у Премијер лиги продуже на 6 утакмица.

Већ у сриједу фудбалере Борца на Градском стадиону очекује реванш утакмица осмине финала Купа БиХ против Рудара, док ће у суботу, такође у Бањалуци, у утакмици 11. кола дочекати екипу Слободе из Тузле, која је данас одиграла меч без голова са градачачком Звијездом.