Борац елиминисан из Купа РС

Поразом у Омарској (1:0) од приједорског Рудара, у утакмици осмине финала Купа Републике Српске, прекинут је низ Борчевих утакмица без пораза у свим такмичењима, који је стигао до броја 8. Изабраници Дарка Несторовића данас су се реванширали "црвено-плавима" за пораз у првој утакмици осмине финала Купа БиХ прошле сриједе и пласирали се међу осам најбољих екипа.

Као и прошле сезоне, Борац је у Купу Републике Српске, чији је петоструки освајач, елиминисан је од Приједорчана. Прошле године клуб из Платонове улице заустављен је већ у првом колу након извођења једанаестераца, док је овог пута питање побједника било ријешено већ након 90 минута – стријелац јединог гола на мечу био је Саша Стијепић у 18. минуту.

Као што је и било најављено, шеф стручног штаба Борца Винко Мариновић на терен је послао фудбалере који нису наступили у дербију против Жељезничара, као и оне са мањом минутажом, тако да су од првог минута у Омарској заиграли: Гајић, Мацановић, Малбашић, Предраговић, Ђајић, Кременовић, Савић, Радиновић, Рунић, Јовичић и Кастратовић. Већ на старту другог полувремена Предраговића је замијенио Јовић, а прилику су у посљедњих 30 минута, умјесто Малбашића и Мацановића, добили Савановић и јуниор Даниловић.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 1:0

стадион: у Омарској, гледалаца: 300, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Ђокић, Ћулум (Рудар), Радиновић, Савановић, Савић (Борац), црвени картон: Рунић (Борац, 85. минут).

РУДАР: Козић, Шодић (од 86. Роквић), Саничанин, Пекија (од 46. Марић), Ђокић, Којић, Мирковић, Реџић, Ћулум, Девушић, Стијепић.

БОРАЦ: Гајић, Мацановић (од 61. Даниловић), Малбашић (од 61. Савановић), Предраговић (од 46. Јовић), Ђајић, Кременовић, Савић, Радиновић, Рунић, Јовичић, Кастратовић.