Великан из Платонове срушио Сарајлије

Борац голом Стокића до побједе!

Фудбалери Борца наставили су низ сјајних резултата савладавши вечерас, у дербију десетог кола Премијер лиге, екипу сарајевског Жељезничара резултатом 1:0. Стријелац јединог гола на мечу био је Јоцо Стокић у 73. минуту, када је шутирао са десет метара након центаршута Срђана Бечелића и прецизним ударцем матирао бившег голмана Борца Маријана Антоловића. Тако је Борац уписао четврту узастопну побједу у шампионату, низ без пораза у свим такмичењима продужио на осам утакмица, а што је најважније, резултатски се потпуно укључио у борбу за пласман у европска такмичења.

Борац на нову првенствену паузу, након прве трећине шампионата, одлази као шестопласирани тим са 19 бодова, са само бодом мање од вечерашњег ривала Жељезничара, који се налази на трећој позицији. До краја јесење полусезоне изабранике Винка Мариновића очекује, условно речено, лакши распоред: у Бањалуку стижу Слобода и Вележ, а што се тиче гостовања, путоваће се у Витез, Градачац и Зворник.

И један и други тим у првом полувремену пропустили су по једну стопостотну прилику: Жељезничар је у 10. минуту запријетио преко бившег фудбалера Широког Бријега Хуана Мануела Варее, али његов шут искоса са лијеве стране Авдукић зауставља. У 32. минуту из волеја је шутирао Петар Илић, Антоловић успијева да одбије лопту, коју главом Јевтић у наставку акције не спроводи у мрежу.

Тренутак одлуке догодио се, како рекосмо, у 73. минуту, када је Јоцо Стокић постигао свој четврти овосезонски гол. Лопту је на десној страни примио Борчев десни бек Бечелић, који центрира у казнени простор гостију, а до лопте стиже Стокић који не оклијева и сјајно погађа мрежу иза леђа Маријана Антоловића. До краја сусрета стопостотних прилика за гол ни на једној ни на другој страни није било, тако да је Великан из Платонове стигао до злата вриједних бодова пред одлазак на првенствену паузу, која траје до 18. октобра, када ће "црвено-плави" гостовати Витезу, који са клупе предводи некадашњи фудбалер Борца Анте Мише.

Ипак, и поред чињенице да нема премијерлигашких мечева у наредних 14 дана, за фудбалере Борца нема одмора. Већ у уторак очекује их дуел са приједорским Рударом у оквиру осмине финала Купа Републике Српске, док ће три дана касније на Градском стадиону у пријатељској утакмици снаге одмјерити са трећепласираним тимом Суперлиге Србије, београдском Црвеном звездом.

Авдукић несавладив

Први чувар мреже Борца Асмир Авдукић у посљедња четири премијерлигашка меча није вадио лопту из своје мреже. Посљедњи пут у Премијер лиги Авдукић је савладан 30. августа у дуелу са Широким Бријегом, који је завршен резултатом 1:1, тако да је Борчев голман несавладив преко 400 минута у домаћем шампионату.

Хуман гест фудбалера и службених лица

Прије почетка утакмице, фудбалери оба тима, као и службена лица, на терен су изашли у мајицама на којима је био исписан хуманитарни број 1457. Позивом на овај број донирате 1 конвертибилну марку Удружењу "Каталеа" (Удружење родитеља и дјеце која су животно везана за сталну респираторну подршку у кућним условима) за куповину апарата за дисање.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:0

стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Емир Јакуповић (Бихаћ), жути картони: Стокић, Жижовић (Борац), Богдановић (Жељезничар).

БОРАЦ: Авдукић, Жеравица, Костић, Илић (од 68. Јовић), Бечелић, Пилиповић, Грујић (од 90. Савић), Стокић, Јевтић, Субић, Жижовић (од 84. Радиновић). Тренер: Винко Мариновић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Антоловић, Косорић, Турковић, Садиковић, Чолић, Бајић (од 70. Хаџиахметовић), Вареа (од 64. Нуспахић), Томић, Богдановић, Квесић, Хасановић. Тренер: Адмир Аџем.