Дебакл ''црвено-плавих'' у Прешову

Рукометаши Борца декласирани су на гостовању у Словачкој екипи Татрана, који је савладао "црвено-плаве" разликом од чак 22 гола (42:20). Играчи Игора Рађеновића били су равноправан ривал словачком шампиону само у првих девет минута, односно до резултата 4:4, након чега су Словаци потпуно преузели контролу и из минута у минут повећавали предност до коначних +22.

Борац је у мечу са Словацима наступио ослабљен изостанком Ратка Николића, који због повреде није ни путовао на споменуто гостовање, док су Мирко Микић и Милан Ђукић наступили ровити, што је словачки представник у регионалном такмичењу максимално искористио и стигао до високе побједе.

- Успјели смо да парирамо Татрану само у првих десетак минута јер је било очигледно да нам недостају кључни играчи. Међутим, меч са Словацима нам је послужио да ротирамо играче и видимо колико могу у овом тренутку. Честитам Татрану на заслуженој побједи и желим им све најбоље у наредном периоду – рекао је након меча на конференцији за новинаре тренер Борца Игор Рађеновић.

Лијеви бек Борца Даворин Вујовић мрежу Татрана затресао је пет пута из 11 шутева.

- Татран је одиграо сјајан меч и сасвим заслужено су стигли до овако високог тријумфа. Нажалост, данас нисмо наступили комплетни, а да јесмо, сигуран сам да би меч био далеко интересантнији – рекао је Вујовић.

Сјајну партију у редовима Татрана пружили су Радослав Антл и Даинис Кристопанс, који су забиљежили стопостотан учинак (Антл 8 голова из 8 покушаја, Кристопанс 5 голова из 5 покушаја). У екипи Борца најефикаснији је био споменути Вујовић. Иначе, Борчеви голмани поново су разочарали одбранивши само 5 од 47 покушаја Словака: Станко Абаџић зауставио је 4, а Мирза Хасељић само један шут домаче екипе.

Нову прилику да стигну до прве побједе рукометаши Борца имаће 7. октобра, када у Бањалуци гостује актуелни шампион Србије, новосадска Војводина.

ТАТРАН – БОРАЦ 42:20

ТАТРАН: Крупа (9 одбрана), Колпак (6 одбрана), Рабек 4, Копчо 2, Хрстка 5, Крок 3, Кристопанс 5, Садовји 3, Радченко 1, Л. Урбан 3, Пекар 3, Т. Урбан 4, Антл 8, Петро 1.

БОРАЦ: Абаџић (4 одбране), Хасељић (1 одбрана), Јанковић 3, Вујовић 5, Тешић, Ђурић, Микић, Обрадовић 3, Тривунџа 1, Ћелић 2, Шешић 3, Ћеранић 1, Ђукић 1.