Јовић погодио за трећи гостујући тријумф (Фото/Видео)

Великан из Платонове у сјајном расположењу дочекује велики дерби са старим ривалом, сарајевским Жељезничаром! Изабраници Винка Мариновића савладали су јуче на Градском стадиону у Бијељини домаћи Радник са минималних 0:1, везали три побједе у шампионату, од чега двије на гостујућем терену, и након непотпуног деветог кола заузимају шесто мјесто на табели са 16 бодова.

У мечу са Радником Борац је био ослабљен неиграњем првог стријелца Јоце Стокића,  који је морао да пропусти утакмицу у главном граду Семберије због три жута картона. Стога је шеф струке Борца Винко Мариновић на терен послао стартну поставу без класичног нападача, у којој је још офанзивније задатке добио Тони Јовић, који се сјајно снашао у принудној улози, ријешивши питање побједника у 36. минуту: Жеравица је упутио сјајан пас ка Јовићу који бјежи свом чувару и шутем искоса са десне стране погађа горњи супротни угао Радниковог гола. Домаћи фудбалери сматрали су да се приликом пријема лопте Јовић налазио у недозвољеној позицији, али је заставица помоћног судије остала спуштена.

Могли су "црвено-плави" и раније до вођства да им је, десетак минута раније, срећа била савезник: асистент код јединог гола Жеравица шутирао је са дистанце, лопта одскочила испред Бодироге и, ношена вјетром, неколико центиметара отишла изнад гола.

У наставку су Бијељинци пријетили из прекида, док се Борац повукао, бранећи стечену предност и и вребајући шансу из контранапада. На крају су Мариновићеви изабраници успјешно "одбили" све нападе Радника и сасвим заслужено стигли до веома важне побједе пред дерби сусрет са тимом са Грбавице на Градском стадиону сљедеће суботе.

РАДНИК – БОРАЦ 0:1

стријелац: 0:1 Јовић (36. минут), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 500, судија: Хусеин Терзић (Травник), жути картони: Лазић, Хасановић, Ђурђић, Крсмановић (Радник), Јовић, Јевтић, Грујић, Дујаковић (Борац).

РАДНИК: Бодирога, Вучинић (од 80. Антић), Обрадовић, Лазић, Басрак, Ђурђић (од 65. Крсмановић), Мемишевић, Галешић, Машић, Миловић, Хасановић (од 72. Хаџић).

БОРАЦ: Авдукић, Жеравица, Костић, Илић (од 75. Дујаковић), Бечелић, Јовић (од 79. Малбашић), Пилиповић, Грујић, Јевтић, Субић (од 82. Радиновић), Жижовић.