БОРАЦ ШАМПИОН!

Славље Борца у Зеници!

Рукометаши Борца по други пут у клупској историји постали су шампиони БиХ! Изабраници Јанија Чопа вечерас су у Зеници, у утакмици посљедњег кола Лиге за првака, резултатом 27:30 савладали домаћи Челик и тако одбранили дуплу круну освојену прошле године. На овај начин клуб из Господске улице потврдио је наступ у Газпром Јужни ток лиги и квалификацијама за Лигу шампиона.

Прво полувријеме завршено је неријешеним резултатом (16:16), иако је Борац у посљедњим минутима тог дијела игре имао и четири гола предности (11:15). Међутим, крајем полувремена на два минута је искључен Игор Рађеновић, а домаћи користе бројчану предност на терену и стижу до изједначења.

Кључни период за Борчеву побједу је од 43. до 49. минута. Наиме, Челик је у 43. минуту имао гол предности (23:22), међутим у наредих шест минута Чопови изабраници праве серију 5:0 и долазе до +4 (23:27), што им је омогућило да мирно приведу меч крају и заслужено славе одбрану дупле круне.

Сјајну партију и вечерас је пружио први голман екипе Марио Блажевић са 17 успјешних интервенција, док је сјајно вече имао и Марко Ћеранић са девет постигнутих голова.

Како рекосмо, тријумфом у Зеници Борац је одбранио дуплу круну у БиХ, показао и доказао да му тренутно нема премца на бх. рукометним теренима, али исто тако и потврдио наступе у четвртом издању регионалне лиге и квалификацијама за Лигу шампиона.