Повратак ОКК Борац на побједнички пут (Фото/Видео)

Кошаркаши ОКК Борац вратили су се на побједнички колосијек када је у питању такмичење у Првој лиги Републике Српске савладавши синоћ у дворани Борик, у утакмици 19. кола, екипу бијељинске Будућности резултатом 82:67. Бијељинци, који су се појачали током зимске паузе, пружају одличне партије у другом дијелу сезоне (савладали Хео и Сутјеску), али су их синоћ зауставили црвено-плави младићи, уписавши тако једанаесту побједу у републичком шампионату.

Првих десет минута синоћњег дуела припало је гостима из Бијељине (19:22), првенствено захваљујући Купусовићу и капитену Кецману, који су од првих 22 поена гостију постигли 15 (Купусовић 7, Кецман 8). Ипак, у другој четвртини домаћи појачавају одбрану, дозволивши гостима да у том кварталу постигну само 10 поена, док, са друге стране, Каралићеви изабраници постижу 21 и на петнаестоминутни одмор одлазе са предношћу од осам поена (40:32).

У трећој четвртини поново долази до пада у игри ОКК Борац и Будућност, на крилима Кецмана и Симића, стиже до +4 (50:54), међутим у посљедњим минутима тог периода "црвено-плави" поново преокрећу резултат у своју корист и у посљедњих 10 минута, тројком Марка Блаза, улазе са минималном предношћу (58:57).

Изгледало је да нас очекује неизвјесна завршница у бањалучком храму спорта, али, срећом, није било тако. При резултату 61:59, тројку је погодио најефикаснији у редовима ОКК Борац Милан Давидовић, потом је поентирао и Небојша Николић и ОКК Борац стиже до +7 (66:59), а завршни ударац гостима задао је Ранко Ивић, постигавши своју трећу тројку на утакмици за +10 (75:65).

Како рекосмо у претходном параграфу, најефикаснији у тиму ОКК Борац синоћ је био Милан Давидовић, који је постигао 19 поена, а његову веома добру партију квалитетно су испратили Ранко Ивић са 14, те Небојша Николић са 13 поена. Повратник на терен послије повреде кољена Пеђа Лончар није се уписао у листу стријелaца, али је одрадио добар посао у фази одбране и дао велики допринос тријумфу. Са друге стране, гостујући капитен Кецман постигао је 16 поена, Симић је постигао 15, а Еркић 11 поена.

У наредном колу ОКК Борац гостује у Спортској дворани Младост екипи Приједора.

ОКК БОРАЦ – БУДУЋНОСТ 82:67 (19:22, 21:10, 18:25, 24:10)

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Петковић, Вуруна, Видаковић.

ОКК БОРАЦ: Николић 13, Нединић, Ивић 14 (3 тројке), Путник 3, Сукара 5, Блаз 10, Дамјанић 2, П. Лончар, Иветић 2, С. Лончар 8, Млинаревић 6, Давидовић 19.

БУДУЋНОСТ: Шарић, Купусовић 10, Милановић, Марковић, Еркић 11, Милинковић, Јовановић 10, Кецман 16, Ђаковић, Тољ 5, Симић 15 (3 тројке), Кајмаковић.

(борац-спорт, фото/видео: борац-спорт)