''Црвено-плави'' пружили одличан отпор Мешкову

Рукометаши Борац m:tel-а пружили су сјајан отпор фаворизаном Мешкову током већег дијела утакмице, али су на крају ипак морали да честитају искуснијем и квалитетнијем тиму на заслуженом тријумфу. Изабраници Јанија Чопа отпутовали су у Бјелорусију без великих очекивања од овог меча, али су, узимајући у обзир штрајк због неисплаћених плата, одиграли веома добру утакмицу и на крају меч завшрили са минусом од четири гола за домаћином (31:27).

Кључни период за тријумф Бјелоруса био је између 38. и 43. минута, у којем су домаћи постигли четири везана гола и од 19:17 стигли до 23:17, послије чега Борац више није могао озбиљније да запријети, а до краја је успио само да смањи заостатак на четири гола (31:27).

Најефикаснији у домаћем тиму био је Давид Шпилер са седам голова, док су мрежу Борца по шест пута затресли Растко Стојковић и Сиархеј Шилович. У нашем саставу сјајну партију пружио је Стефан Јанковић са 9 голова, Игор Рађеновић је постигао 5, док је подбацио Бранислав Обрадовић, који је постигао три гола из 16 покушаја.

Побједом над Борцем Мешков је стигао до треће позиције на табели са 30 бодова, два више од четвртопласираног Вардара, док је Борац осми са 12 бодова.

До краја Газпром Јужни ток лиге Борац ће одиграти три меча, а први је на програму у недјељу (18 часова), када у Бањалуци гостује словачки Татран.

МЕШКОВ – БОРАЦ m:tel 31:27 (15:12)

дворана: Градска у Бресту, гледалаца: 1000, судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (Србија), седмерци: Мешков 3 (3), Борац m:tel 5 (5), искључења: Мешков 6 минута, Борац m:tel 8 минута.

МЕШКОВ: Пешић (5 одбрана), Чарапенка (5 одбрана), Ђукић 1, Малиновић 1, Шпилер 7, Стојковић 6, Вукић 3, Баранов 4, Миличевић, Хаиса 1, Карачић 1, Сршен 1, Ушал, Шилович 6, Астрашапкин, Валинцов.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (7 одбрана), Хасељић (4 одбране), Јанковић 9, Тешић 3, Крстајић, Микић 3, Њежић, Безбрадица 1, Рађеновић 5, Обрадовић 3, Шешић, Ћеранић, Тркуља 3.