Дринина седморка изненађујуће тријумфовала (Фото/Видео)

Кошаркаши Дрине из Зворника постали су први тим који је ове сезоне екипи ОКК Борац у "Борику" постигао више од 80 поена, што им је, на крају, било довољно да непријатно изненаде наш тим и тријумфују резултатом 76:85 и тако се врате у равноправну борбу за плеј-оф. Са друге стране, играчи Драге Каралића су први пут у текућој сезони везали два пораза, те се ситуација у борби за пласман међу четири најбоље екипе додатно компликује.

Иначе, оно што прво "боде очи" када је у питању синоћња утакмица у бањалучком храму спорта јесте број кошаркаша Дрине који су се супротставили "црвено-плавима". Наиме, Зворничани су у град на Врбасу допутовали са само седам играча, а у записнику је, неким чудом, своје мјесто нашло њих 12. Међутим, уколико погледате видео-прилог који Вам доносимо у овом извјештају, постаје јасно да их је наступило, како рекосмо, само седам.

Такође, не можемо а да не споменемо судијску тројку Зечевић – Петковић – Скакић, која синоћ свој посао није обавила на неком завидном нивоу. Неко ће рећи да разлоге првог домаћег пораза налазимо у арбитрима, али једноставно, зарад неких наредних мечева, не смије се занемарити неуједначен критеријум који је споменута тројка имала приликом досуђивања личних грешака. Довољно је рећи да је ОКК Борац имао чак 13 прекршаја више од гостију (31:18).

Наравно, нећемо заобићи ни одређене лијепе ствари које су се синоћ десиле на паркету "Борика". Наиме, сви кошаркаши ОКК Борац су на терен истрчали у мајицама са натписом "Охрабрење Пексу", у циљу подршке свом саиграчу Пеђи Лончару, који је након силних проблема са кољеном, коначно добио докторску потврду да је у све у реду и да може да се врати одигравању званичних утакмица.

Што се тиче саме утакмице, након изједначеног почетка, ОКК Борац је серијом 9:0 стигао до +9 (19:10), а на први одмор отишао са предношћу од шест поена (25:19). Гости успијевају да узврате у другој четвртини, ријешивши је у своју корист резултатом 12:16, па је након првих двадесет минута семафор показивао само +2 за ОКК Борац (37:35).

Након одмора, тим Дрине преузима игру и резултат, "погуран" већ споменутом судијском тројком и у посљедњих десет минута улази са предношћу од 8 поена (51:59). ОКК Борац је покушао да запријети у завршној дионици, пришао на пет поена (74:79), али је потпуни повратак нажалост изостао.

Најефикаснији у тиму ОКК Борац био је повратник Ивић са 15 поена, док је Николић постигао 12. У гостујућем саставу бриљирао је Младеновић са 27 поена, међутим, не смије се занемарити ни Зекић, који је постигао само 9 поена, али све ван линије 6.75 метара и то у посљедњим минутима посљедње четвртине.

Како рекосмо, ситуација око пласмана у доигравање се сада додатно закомпликовала. ОКК Борац сада има омјер 10-5 као и Рогатица, која данас игра свој меч 17. кола против Будућности, док се такође, са учинком од 9 побједа и 7 пораза, Дрина укључила у равноправну трку.

Наредни меч ОКК Борац би требало да одигра наредног викенда у Гацку против истоименог домаћина.

ОКК БОРАЦ – ДРИНА 76:85 (25:19, 12:16, 14:24, 25:26)

дворана: Борик, гледалаца: 150, судије: Зечевић, Петковић, Скакић.

ОКК БОРАЦ: Николић 12, Блаз, Ивић 15, Путник, Нединић, Милекић 9, Дамјанић 6, Сукара 6, Иветић 7, Лончар 9, Млинаревић 6, Ракић 6.

ДРИНА: Јовић 5, Танацковић, Гаврић 12, Ковачевић 17, Зекић 9, Младеновић 27, Мијатовић 15.

(борац-спорт, фото/видео: борац-спорт)