Борац Нектар Бањалука лако са Славијом

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука наставили су побједоносни низ у другом дијелу Центротранс лиге за првака. "Пивари" су вечерас, поново на домаћем терену, савладали екипу Славије резултатом 85:67 (48:30).

Већ на старту меча кошаркаши Славије покушали су да наметну свој ритам игре и таквим приступом утакмици дошли су до предности од 8 поена (3:11). Након тајм-аута који је затражио Милош Пејић, Борац Нектар Бањалука полако долази до своје игре, прави серију 9:1 и долази до изједначења (12:12). Прва четвртина завршена је неријешено (20:20).

У другој дионици потпуно друга слика на терену. Домаћи кошаркаши већ у уводним минутама другог периода праве нову серију и долазе у вођство од 10 поена (31:21). Одличном одбраном и добрим рјешењима у нападу Бањалучани још више повећавају предност у односу на ривала из Источног Сарајева, тако да се на одмор између два полувремена отишло вођством домаћина 48:30.

Трећа и четврта четвртина прошле су у истом ритму. Рутинском игром, са пола снаге, Борац Нектар Бањалука је успио да сачува предност стечену у првом полувремену и тако забиљежи нову побједу у лиги.

Овом побједом изабраници тренера Милоша Пејића су задржали шансе за пласман у плеј-оф. Да би дошли до завршнице, "пивари" морају да савладају екипу Груда на гостујућем терену и да се надају побједи Зрињског над тузланском Слободом у Мостару. У том случају Борац Нектар Бањалука и Слобода би имали једнак број бодова, али би се међу 4 најбоља бх. тима пласирали Бањалучани, због бољег међусобног скора.