Сутјеска ''залеђена'' на -21 (Фото/Видео)

Кошаркашко чудо које смо спомињали у најави утакмице између ОКК Борац и Сутјеске изостало је "за длаку" у бањалучком храму спорта. Синоћ је у Бањалуци, у оквиру 14. кола Прве лиге Републике Српске, гостовао лидер на табели, Сутјеска из Фоче, која је у првом дијелу сезоне само једном терен напустила погнуте главе, али и коју су црвено-плави младићи на старту друге полусезоне поразили са чак 21 поеном разлике (86:65), иако је мало недостајало да се стигне до жељених +24, чиме би ОКК Борац онда био у предности у случају истог броја бодова.

Подсјетимо, играчи Драге Каралића су на премијери поражени у Фочи резултатом 65:42 и да су синоћ задржали предност коју су имали у појединим тренуцима меча, у случају једнаког броја бодова били би испред Фочака због бољег учинка у међусобним дуелима. Међутим, ни овако нико ко је синоћ био у "Борику" нема шта да замјери момцима, који су сјајном игром срушили великог фаворита шампионата, "заледили" га на -21 и показали да имају велике шансе да се, упркос силним финансијским проблемима у клубу, већ након једне сезоне врате у Премијер лигу БиХ.

Након изједначене прве четвртине, која је завршена резултатом 18:19, ОКК Борац је кренуо у силовит напад: друга четвртина припала је нашим играчима резултатом 25:14, те се на 15-минутни одмор отишло при резултату 43:33. Иначе, други период игре "зачинио" је Марко Блаз тројком са 10 метара у посљедњој секунди, што су били Блазови први поени уопште на утакмици.

Још јаче ОКК Борац је наставио у трећем кварталу, који је завршен резултатом 29:15 те је ОКК Борац на уласку у посљедњих 10 минута имао сјајних +24 (72:48). Поенима Давидовића и тројком Блаза "црвено-плави" долазе до +29 (77:48), у посљедњој четвртини чак четири играча гостију морала су на клупу због пет личних грешака (Бодирога, Шолаја, Дамјанац и Деврња), али су и поред тога гости успјели да до краја смање разлику на, за њих ипак добрих, -21 за коначних 86:65.

ОКК Борац је имао прилику у посљедњем нападу преко Лончара тројком дође до тријумфа од 24 поена разлике, али је шут капитена ОКК Борац изблокиран.

Што се тиче индивидуалног учинка, најефикаснији у ОКК Борац био је Лончар са 19 бодова, док је поен мање постигао новајлија Давидовић. У гостујућем саставу такође се истакао капитен, Бодирога, са 19 поена, док је Живановић постигао 16.

У наредном, 15. колу, играчи ОКК Борац су слободни, док у 16. колу путују на мегдан Братунцу. Први наредни домаћи меч ОКК Борац игра 22. фебруара против Дрине из Зворника.

ОКК БОРАЦ – СУТЈЕСКА 86:65 (18:19, 25:14, 29:15, 14:17)

дворана: Борик, гледалаца: 250, судије: Дамјановић, Видаковић, Благојевић.

ОКК БОРАЦ: Николић 7, Блаз 6, Ивић 13, Путник 2, Милекић 7, Граорац 2, Дамјанић, Сукара 10, Иветић, Лончар 19, Давидовић 18, Ракић 2. Тренер: Драго Каралић.

СУТЈЕСКА: Војрадић 4, Бодирога 19, Шолаја 2, Радовић 2, Милановић, Секицки 6, Дамјанац 1, Радак 10, Деврња 5, Живановић 16. Тренер: Љубиша Ковачевић.

(фото/видео: борац-спорт)