ОКК Борац убједљивом побједом до другог мјеста на табели (Видео)

Кошаркаши ОКК Борац тријумфално су започели 2014. годину савладавши у дворани Обилићево, у заосталој утакмици тринаестог кола Прве лиге Републике Српске, директног конкурента за врх, екипу Рогатице, резултатом 84:64. Новом, убједљивом побједом изабраници Драге Каралића стигли су до друге позиције на табели пред почетак другог дијела сезоне са учинком од 9 побједа и 3 пораза, док су Рогатичани, који су у Бањалуку допутовали са само осам играча, од чега је играло њих седам (Балчаковић није улазио у игру), након првог дијела сезоне пети са осам побједа и четири пораза.

У првих десет минута поени су постизани у серијама: гости су повели резултатом 2:10, ОКК Борац поенима Блаза и Ивића стиже до 10:10, Рогатичани потом праве нову серију и долазе до 13:22, да би прву четвртину са двије везане тројке закључио капитен ОКК Борац Срђан Лончар.

Након поена Ракића након прекршаја и реализованог додатног слободног бацања, "црвено-плави" долазе до изједначења (22:22), убрзо потом, поенима Лончара са линије слободних нацања, и до првог вођства (24:23), након чега у потпуности преузимају конце игре у своје руке и на "велики одмор" одлазе са предношћу од 16 поена (51:35). Игру ОКК Борац у тим тренуцима "носио" је одлични Марко Блаз, који је у других десет минута постигао 15 поена, од чега 3 тројке.

Предност кошаркаша ОКК Борац у појединим тренуцима у трећој четвртини износила је и 26 поена (67:41), да би се на крају, више него заслужено, ОКК Борац "задовољио" са тријумфом од 20 поена (84:64).

У побједничком саставу одличну партију пружио је Блаз са 22 поена, од тога четири тројке, док је његову партију веома добро испратио и капитен Лончар са 16 поена, такође са четири тројке. У пораженој екипи Милидраг је постигао 19 поена, а капитен Тешевић поен мање.

Други дио сезоне у Првој лиги Републике Српске почиње 1. фебруара, када ОКК Борац у "Борику" дочекује тренутног лидера, Сутјеску из Фоче.

ОКК БОРАЦ – РОГАТИЦА 84:64 (19:22, 32:13, 17:11, 16:18)

дворана: Обилићево, гледалаца: 200, судије: Петковић, Вуруна и Рађевић.

ОКК БОРАЦ: Николић 4, Нединић, Ивић 9, Путник 5, Чолић, Блаз 22, Сукара 2, Граорац 6, Иветић 5, Лончар 16, Млинаревић 7, Ракић 8. Тренер: Драго Каралић.

РОГАТИЦА: Којић 4, Балчаковић, Мркајић 11, Ристичевић, Тешевић 18, Косорић 2, Милидраг 19, Ковач 10. Тренер: Младен Шибалија.