Кошаркаши ОКК Борац уписали најубједљивију побједу у сезони (Видео)

Кошаркаши ОКК Борац савладали су у дворани "Борик" екипу Сервицијума из Градишке резултатом 88:59, што им је најубједљивији тријумф у досадашњем току сезоне. Каралићеви изабраници након девет одиграних кола имају шест побједа и два пораза и заузимају четврто мјесто на табели, док је тим који са клупе предводи Нино Шарић и даље остао на само једној побједи у шампионату и претпосљедњој позицији.

Пет прецизних шутева иза линије 6,75 (Блаз 2, Ивић, Нединић и Николић) омогућило је ОКК Борац да већ у првој четвртини стигне до предности од 19 поена (31:12). Међутим, тројкама Билановића и Хасанбеговића, гости до одмора између два периода смањују заостатак на 13 поена, а своју серију настављају у уводним минутима друге четвртине и "топе" предност ОКК Борац на само 8 поена (33:25).

Првих двадесет минута завршено је резултатом 43:34, да би питање побједника било ријешено у трећој четвртини, коју ОКК Борац ријешава у своју корист резултатом 23:9. Велике заслуге за то припадају Александру Иветићу, који је у том дијелу игре постигао 12 поена, од чега двије тројке. У појединим тренуцима предност ОКК Борац износила је и 35 поена (87:52), док је коначан резултат, како смо већ навели, на крају гласио 88:59.

Најефикаснији у екипи ОКК Борац био је Иветић са 18 поена, од чега четири тројке, док је Иветићеву веома добру партију квалитетно испратио и Блаз са 14 поена (три тројке). "Двоцифрени" су били и Ивић са 12 и Сукара са 10 поена. Код гостију само два играча забиљежила су двоцифрен учинак: Адамовић (14) и Вученовић (11).

У суботу (14. децембар) кошаркаше ОКК Борац очекује дерби у Билећи са екипом Хеа, која за сада има само један пораз у лиги и то од једног од фаворита за титулу, Сутјеске из Фоче, а уписали су и седам побједа.

ОКК БОРАЦ – СЕРВИЦИЈУМ 88:59 (31:18, 12:16, 23:9, 22:16)

дворана: "Борик", гледалаца: 150, судије: Зечевић, Б. Благојевић, Д. Благојевић.

ОКК БОРАЦ: Николић 7, Блаз 14 (3 тројке), Ивић 12, Путник 4, Чолић 3, Нединић 7, Дамјанић, П. Лончар 4, Иветић 18 (4 тројке), Сукара 10, Млинаревић 3, Ракић 6. Тренер: Драго Каралић.

СЕРВИЦИЈУМ: Бабић 2, Сарајлић, Адамовић 14, Н. Билановић 7, Ковач 2, Тополовић 4, Боројевић 5, Келечевић 4, Тодоровић 2, Вученовић 11, О. Билановић 5, Хасанбеговић 3. Тренер: Нино Шарић.

(борац-спорт, фото и видео: борац-спорт)