Македонски арбитри уништили меч против Мешкова

Рукометаши Борац m:tel-а поражени су у посљедњој утакмици Газпром Јужни ток лиге у 2013. години. Играче Јанија Чопа савладала је екипа бјелоруског Мешкова резултатом 24:32, оставивши клуб из Господске улице на претпосљедњој позицији са девет бодова.

Ипак, велику мрљу на квалитетној рукометној представи пред 1500 гледалаца оставили су македонски арбитри Сашо Кркачев и Ђоко Колевски, који су чудним одлукама изазивали револт како Борчевих играча, тако и навијача. Треба бити искрен и поштен да је бјелоруски представник по играчком кадру и искуству далеко испред "црвено-плавих", па им зато судијска помоћ, поготово ако се зна да су мечеви у регионалном такмичењу и даље "пријатељског" карактера, није потребна.

Иначе, у првих тридесет минута Борац је имао и четири гола предности (10:6), међутим на одмор се ипак одлази при неријешеном резултату (17:17), иако је Тривунџа имао прилику да са седам метара донесе предност свом тиму прије паузе. На старту другог дијела гости стижу до +3 (18:21), а коначан ударац Борцу задат је у 49. минуту, када је Ратко Николић, прије одласка на минут одмора, због приговора искључен на два минута, док је Срђану Тривунџи због непримјерене реакције према судијама показан црвени картон, тако да је Борац остао са само четири играча у пољу.

Најефикаснији у екипи Борца био је Бранислав Обрадовић са 7 голова, док су по шест постигли Срђан Тривунџа и Немања Безбрадица. Код гостујућег тима истакао се Давид Шпилер са 9 голова.

Сљедећи меч у Газпром Јужни ток лиги Борац m:tel игра 4. фебруара у Скопљу против Металурга.

БОРАЦ m:tel – БРЕСТ МЕШКОВ 24:32 (17:17)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Сашо Кркачев и Ђоко Колевски (Македонија), седмерци: Борац m:tel 4 (3), Брест Мешков 8 (4), искључења: Борац m:tel 6 минута, Брест Мешков 4 минута, црвени картон: Срђан Тривунџа (Борац m:tel).

БОРАЦ m:tel: Блажевић (8 одбрана), Дакић, Јанковић 3, Херцеговац, Тешић, Крстајић, Микић 1, Њежић, Вучић, Безбрадица 6, Рађеновић, Обрадовић 7, Тривунџа 6, Шешић, Ћеранић, Николић 1. Тренер: Јани Чоп.

БРЕСТ МЕШКОВ: Чарапенка (5 одбрана), Пешић (6 одбрана), Ђукић, Маркотић 2, Камишник 5, Шпилер 9, Шумак 2, Вукић 3, Баранов 6, Миличевић, Хаиса, Карачић 1, Сршен 1, Ушал, Астрашапкин, Валинцов 3. Тренер: Жељко Бабић.