Двојац Блажевић - Николић трасирао пут ка побједи (Фото/Видео)

Рукометаши Борац m:tel-а стигли су до треће побједе у Газпром Јужни ток лиге савладавши у Борику, у утакмици дванаестог кола, екипу Нексеа резултатом 31:27. Највише заслуга за тријумф над Нашичанима свакако има двојац Марио Блажевић – Ратко Николић: Борчева "јединица" зауставила је чак 18 шутева гостујућег тима, док је кружни нападач Великана из Господске улице постигао 9 голова из 11 покушаја. Борчеви играчи пружили су можда и најбољу партију у досадашњем току сезоне, док гости, чини се, још нису успјели да преболе елиминацију из Купа EHF од шпанског Адемара.

Прво полувријеме, које је завршено резултатом 14:14, обиљежили су голмани Блажевић на Борчевој и Лелић на страни Нексеа. Наиме, у првих тридесет минута, голман гостију Перица Лелић сакупио је чак 14 одбрана, од чега 10 у првих 15 минута, док је Блажевић у првом периоду забиљежио 11 успјешних интервенција. Свакако да треба истаћи да су у првом периоду дјелиоци правде чак 9 пута показали на седам метара: четири седмерца извео је Борац m:tel, а Нексе пет.

У 37. минуту играчи Јанија Чопа први пут стижу до +2 (18:16), а "вјетар у леђа" Борчевим рукометашима дала је сјајна "шрауба" Срђана Тривунце за 19:17. При резултату 24:21, судије су донијеле одлуку каква се ријетко виђа на рукометним теренима: Игор Рађеновић зарадио је 4 минута искључења због наводног прекршаја у фази одбране, а потом и приговора. Срећом, гости ту "судијску помоћ" нису успјели да капитализују, а потом захваљујући капитену Тривунџи, Борац стиже до 25:21 у 51. минуту, чиме је питање побједника, показаће наредни минути, било ријешено.

Како рекосмо, Борац су до побједе предводили Ратко Николић са 9 голова и Марио Блажевић са 18 одбрана, а одлично их је пратио још један двојац искусних, Тривунџа – Обрадовић, са по седам голова. Код гостију Игор Вујић је постигао 10 голова, док је голман Перица Лелић забиљежио 16 одбрана.

За мање од 48 сати Борчеве рукометаше очекује нови меч Газпром Јужни ток лиге. У уторак, са почетком у 20 часова, Чопови изабраници у заосталој утакмици шестог кола дочекују бјелоруски Брест Мешков, чије боје бране некадашњи чланови Борца Иван Карачић и Милан Ђукић.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (18 одбрана), Дакић, Јанковић 4, Херцеговац, Тешић 2, Крстајић, Микић 2, Њежић, Вучић, Безбрадица, Рађеновић, Обрадовић 7, Тривунџа 7, Шешић, Ћеранић, Николић 9. Тренер: Јани Чоп

НЕКСЕ: П. Лелић (16 одбрана), Пивац (3 одбране), Буреш, Ф. Лелић 2, Мрђеновић 4, Томас, Кружић, Јурјевић, Соколић 2, Вујић 10, Божић-Павлетић, Сакић, Вегар 2, Нуић, Томић 3, Ивић 4. Тренер: Зденко Корди.

Фотографије су преузете са званичне Facebook странице РК Борац m:tel.

(борац-спорт, видео: борац-спорт)