Борац поражен у Сарајеву, нереди у режији Манијака (Видео)

Фудбалери бањалучког Борца нажалост нису успјели у намјери да остану непоражени на "Грбавици" у посљедњем колу прије одласка на зимску паузу, те ће, у зависности од резултата Олимпика у овом колу, на одмор отићи или са пете или шесте позиције на табели.

Јовићеви изабраници поражени су данас од Жељезничара резултатом 1:0 и тако уписали трећи узастопни пораз, док Жељезничар, који је након 11 кола каснио 10 бодова за Борцем, сада има +4 у односу на "црвено-плаве". Широки Бријег освојио је данас бод (0:0) на гостовању у Приједору, баш као и Зрињски у Травнику (1:1), па су се те двије екипе бодовно изједначиле са Борцем, али су испред нашег тима због боље гол-разлике. Сарајево је на домаћем терену савладало Леотар са 3:0 , те су тако играчи Хусрефа Мусемића са пете стигли до друге позиције. Тако ће Борац зимску паузу провести као пети или шести, што зависи од утакмице између Младости и Олимпика, која се игра сутра у Бијељини.

Иначе, данашњи дерби у Сарајеву обиљежили су и нови навијачки нереди, овог пута у режији навијача домаћег тима.

Прву прилику биљежимо у деветом минуту и то за Борац, када је шут са ивице шеснаестерца опробао Радуловић, међутим домаћи чувар мреже Филип Лончарић лако хвата лопту. Девет минута касније Манијаци први пут, истина на кратко, прекидају утакмицу: Асмир Авдукић погођен је петардом у главу, услиједио је прекид од минут-два, након чега је главни судија Емир Јакуповић дао знак да се утакмица настави.

У 21. минуту сјајну прилику за Борац пропустио је Игор Журжинов – бивши Борчев бек Младен Зељковић погријешио је пред Лончарићевим голом, Журжинов шутирао, али Лончарић лопту избацује преко пречке. Само два минута касније Жижовић је шутирао, али лопта одлази поред десне стативе Жељезничаровог гола.

У 33. минуту биљежимо најбољу шансу за Борац на цијелој утакмици: Филип Лончарић напустио је свој гол, Синиша Дујаковић на десној страни успио да одигра повратни пас у казнени простор домаћих, међутим голман Жељезничара након велике гужве на гол-линији зауставља шут Срђана Граховца. Пет минута касније домаћи су запријетили преко Садиковића, Борчва одбрана отклонила опасност испред Авдукића, а онда прекид од десет минута...

Наиме, у 40. минуту на стадион су ушли Лешинари, који су одмах по уласку на свој сектор засути бакљама и столицама са сјеверне трибине, на којој су се налазили Манијаци јер је, како је познато, јужна страна стадиона данас била затворена зног снијега. Борчеви навијачи напустили су стадион на кратко, док су се на свом дијелу трибине Манијаци сукобили са органима реда. Играчи и једног и другог тима су се повукли у свлачионицу, међутим утакмица је настављена након десет минута послије интервенције полиције, која је одлучила да Лешинаре смјести на источну трибину.

Жељезничар је стигао до вођства из прве праве прилике у другом дијелу – Хоџић је покушао да обиђе Авдукића који за кратко успијева да сачува своју мрежу, међутим лопта долази до Свраке који искоса са лијеве стране погађа за 1:0. Након постигнутог гола поново је тим са "Грбавице" створио двије прилике, оба пута преко Хоџића, али је у оба наврата Авдукић био успјешнији.

У 77. минуту нови покушај Борца: Стефан Дујаковић центрирао је са десне стране, Лончарић одбио лопту на коју натрчава Сврака, који, на срећу свог тима, не постиже аутогол. Минут касније поново је Дујаковић у шанси, шутира из окрета, али без резултата.

У 86. минуту слободан ударац извео је Граховац, лопту главом захватио Синиша Дујаковић, али Лончарић је био сигуран. Посљедњу прилику на утакмици имали су домаћи у надокнади времена, када је, након слободног ударца Бајића, Авдукић лопту избацио у корнер.

Премијер лига наставља се 1. марта утакмицама 20. кола, а Борац на премијери дочекује Младост из Велике Обарске.