Изостало изненађење у бањалучком храму спорта (Видео)

Након два гостовања, Јани Чоп вечерас је први пут водио екипу Борца са клупе у бањалучком храму спорта, али су деби пред Борчевом публиком покварили играчи Загреба, који су тријумфовали резултатом 24:25. Рукометаши Борац m:tel-а пружили су одличан отпор актуелном шампиону Регионалне лиге, хрватском представнику Загребу, али су на крају ипак уписали минималан пораз, чиме су остали на претпосљедњем, деветом мјесту, са шест бодова, док су се изабраници Бориса Дворшека тријумфом у граду на Врбасу бодовно изједначили са Татраном из Прешова, с тим што првак Хрватске има и утакмицу мање у односу на Словаке. Иначе, меч са Загребом почео је минутом ћутања због смрти бившег голмана ФК Борац Слободана Каралића.

Учесник Лиге шампиона фуриозно је ушао у утакмицу и захваљујући брзоплетости и грешкама Борца у нападу, десило се управо оно на шта је прије утакмице на прес-конференцији упозоровао тренер Борца Јани Чоп. Наиме, сваку изгубљену лопту и промашени зицер "црвено-плавих" Загрепчани су користили и у осмом минуту стигли до 0:6. У 20. минуту семафор је показивао -7 (4:11), Чоп је затражио минут одмора, након којег на паркет "Борика" као да излази неки нови Борац: до одласка на одмор Чопови изабраници анулирали су заостатак и на паузу између два полувремена отишли са неријешеним резултатом (12:12).

У 40. минуту, поготком Бранислава Обрадовића, Борац је први пут повео на утакмици и то резултатом 18:17. Међутим, то је било све – гостујући састав у наредних седам минута постиже четири везана гола, успијева да не прими ниједан за +3 (18:21). Истина, Борац је поново запријетио у финишу утакмице, када је Јанковић погодио за -1 у 59. минуту (23:24), међутим све дилеме око побједника у наредном нападу ријешио је Лука Степанчић поготком у тренуцима када је гостима пријетио пасиван напад. Борац у сљедећем атаку ка голу Стевановића погађа преко Обрадовића, али гости ипак успијевају да задрже лопту у посљедњих пола минута и тако стигну до побједе.

Одличну партију у Борцу пружио је Бранислав Обрадовић, постигавши осам голова, док су по четири пута мрежи гостију затресли Мирко Микић и Немања Безбрадица. Код гостију Лука Степанчић је постигао 8, а Златко Хорват седам голова.

До краја 2013. године Борац m:tel ће одиграти још два меча у склопу Газпром Јужни ток лиге. 8. децембра, у утакмици 12. кола, у Бањалуку стиже Нексе, које је прошле суботе у првој утакмици трећег кола Купа EHF савладало екипу Адемар Леона резултатом 34:29, док само два дана након те утакмице Борац дочекује и бјелоруски Мешков, који такође наступа  у споменутом европском такмичењу, а у првом мечу трећег кола поражени су од Берлина резултатом 22:20.

БОРАЦ m:tel – ЗАГРЕБ 24:25 (12:12)

дворана: Борик, гледалаца: 2000, судије: Иван Павићевић и Милош Ражнатовић (Црна Гора), седмерци: Борац m:tel 5 (4), Загреб 4 (3), искључења: Борац m:tel 2 минута, Загреб 8 минута.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (11 одбрана), Мишковић, Јанковић 1, Херцеговац 1, Тешић 3, Црногаћа, Крстајић, Микић 4, Њежић, Вучић, Безбрадица 4, Рађеновић, Обрадовић 8, Тривунџа 3, Ћеранић, Николић. Тренер: Јани Чоп.

ЗАГРЕБ: Стевановић (14 одбрана), Ивић, Марић, Михић 3, Степанчић 7, Матулић 2, Шпрем 1, Чорић 1, Шебетић, Хорват 6, Шандрк, Ј. Валчић, Т. Валчић 1, Мандалинић 2, Обрановић 2, Калеб. Тренер: Борис Дворшек.