Први домаћи пораз Борца, Жељезничар преузео лидерску позицију

Фудбалери бањалучког Борца први пут ове сезоне поражени су на домаћем терену и на тај начин лидерску позицију у шампионату препустили сарајевском Жељезничару, који након данашњег тријумфа над Витезом (3:1) има бод више од Јовићевих изабраника. Екипа Широког Бријега савладала је данас Сарајево (2:0) и стигла до 33 бода, колико имају и Зрињски и Сарајево, док је Олимпик и даље шести, али сада само са два бода мање од Борца.

Када је у питању игра Борчевих фудбалера на данашњој утакмици, евидентан је био изостанак тројице стандардних првотимаца Бориса Распудића, Владана Грујића и Младена Жижовића, што су гости са "Отоке" искористили и повећали свој низ без пораза на гостујућим теренима на девет утакмица.

Стријелац јединог гола на утакмици био је Седин Торлак у 62. минуту. Слободан ударац са лијеве стране извео је Велдин Мухаремовић, а највиши пред голом Асмира Авдукића био је бивши штопер Сарајева. Међутим, седам минута прије тога, Борац је преко Предраговића пропустио велику шансу да стигне до вођства: Борчева "десетка" остао је сам на пет метара од гола Хамзића, али је неометан шутирао главом преко гола.

Након примљеног поготка шеф стручног штаба Борца Драган Јовић све карте је, логично, бацио у напад и умјесто Предраговића и Журжинова у игру увео Стефана Дујаковића и Милоша Перовића, међутим до промјене резултата није дошло, тако да је Борац по први пут испустио лидерску позицију након 5. кола и меча са Младости из Велике Обарске.

Прије одласка на зимску паузу Борчеве фудбалере још очекује дерби сусрет са Жељезничаром, који, као и Широки Бријег и Зрињски, још није поражен ове сезоне на свом стадиону, а након неуспјеха у осмом колу на гостовању Широком Бријегу, тим Дине Ђурбузовића везао је десет утакмица у Премијер лиги без пораза.

БОРАЦ – ОЛИМПИК 0:1

стријелац: 0:1 Торлак (63.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: Стокић, Жарић, Ђелмић, Си. Дујаковић (Борац), Дуљевић, Видовић, Одовић, Мухаремовић (Олимпик)

БОРАЦ: Авдукић, Си. Дујаковић, Рунић, Жарић, Субић, Радуловић, Граховац, Журжинов (од 66. минуте Ст. Дујаковић), Предраговић (од 66. минуте Перовић), Ђелмић, Стокић. Тренер: Драган Јовић.

ОЛИМПИК: Хамзић, Регоје, Кокот (од 55. минуте Одовић), Мухаремовић, Дуљевић, Рахмановић (од 81. минуте Дурак), Капић (од 90. минуте Смајић), Торлак, Ризвановић, Видовић, Бибић. Тренер: Фаик Колар.