Четврта побједа кошаркаша ОКК Борац (Фото/Видео)

Кошаркаши ОКК Борац уписали су и четврту побједу у Првој лиги Републике Српске савладавши у "Борику", пред 150 гледалаца, екипу Приједора резултатом 80:74 (20:16, 14:15, 21:20, 25:23). Тим који са клупе предводи Драго Каралић тако је стигао до треће везане побједе у шампионату, чиме знатно растерећеније путујe на Пале на мегдан Фениксу, док су Приједорчани под вођством Данила Палалића забиљежили и пети неуспјех у седам одиграних утакмица.

Као што је био случај у првој домаћој утакмици против екипе Братунца, ОКК Борац је на старту стигао до 9:0. Ипак, у посљедњим минутима прве и уводним минута друге четвртине долази до великог пада у игри Каралићевих изабраника, што Приједорчани користе и од заостатка од осам поена (20:12) стижу до +4 (22:26). Тројком Блануше гости стижу до плуса од шест поена (25:31), међутим посљедњи минути другог периода поново припадају ОКК Борац који поново постиже девет везаних поена за +3 (34:31) након двије дионице.

Захваљујући тројци Марка Блаза крајем треће четвртине, ОКК Борац у посљедњих десет минута улази са +4 (55:51), док је отпор Приједорчана коначно сломљен на старту посљедњег дијела игре, када ОКК Борац долази и до највеће предности на утакмици, +11 (66:55). Екипа Приједора запријетила је преко расположених Голубовића и Блануше, успјела да смањи разлику на 5 поена (66:61), међутим потпуни преокрет је, срећом, изостао.

У тиму ОКК Борац најефикаснији су били Срђан Лончар и Ранко Ивић са по 17 поена, док је сјајну партију у гостујућем тиму пружио Срђан Блануша постигавши 28 поена, од чега шест тројки.

У наредном колу, које је на распореду сљедећег викенда, ОКК Борац у Спортској дворани "Пеки" на Палама гостује екипи Феникса.

ОКК БОРАЦ – ПРИЈЕДОР 80:74 (20:16, 14:15, 21:20, 25:23)

дворана: Борик, гледалаца: 150, судије: Дамјановић, Сеферовић, Видаковић.

ОКК БОРАЦ: Николић 7, Ивић 17, Путник 5, Млинаревић 11, Иветић 11, С. Лончар 17, Дамјанић 2, Блаз 6, Сукара 4, Нединић, Ракић, П. Лончар. Тренер: Драго Каралић.

ПРИЈЕДОР: Романић, Голубовић 20, Кецман, Злокапа 9, Стакић 9, Милинковић, Вукадиновић, Радивојац, Николић 8, Мајкић, Блануша 28, Марчетић. Тренер: Данило Палалић.

(борац-спорт, фото/видео: борац-спорт)