ОКК Борац стигао до прве гостујуће побједе

Кошаркаши ОКК Борац уписали су и први гостујући тријумф у Првој лиги Републике Српске савладавши у Бијељини, у утакмици шестог кола, домаћу Будућност резултатом 59:66. Играчи Драге Каралића након непотпуног шестог кола заузимају шесто мјесто на табели са омјером 3-2, док су играчи Будућности и даље без тријумфа.

Прва чевртина по игри и резултату веома изједначеног меча у дворани ОШ Вук Караџић припала је гостујућим кошаркашима резултатом 14:19. Ипак, домаћи узвраћају у другом кварталу, дозволивши екипи ОКК Борац да за десет минута постигне свега 5 поена, те су након двадесет минута кошаркаши Будућности били у минималном резултатском плусу (25:24).

Трећа дионица завршена је резултатом 16:18, па се у посљедњих десет минута ушло са гостујућих +1 (41:42), док је преосталих десет минута млади тим ОКК Борац поново ријешио у своју корист резултатом 18:24 за коначних +7 и славље веома важне побједе за наставак шампионата.

Наредни ривал кошаркашима ОКК Борац у суботу (19 часова, дворана Борик) биће екипа Приједора.