Борац поражен трећи пут у сезони

Пред полазак на гостовање екипи Витеза жеља Борчевих играча и стручног штаба било је освајање бар једног бода, с намјером да се нападну и сва три уколико се за то укаже прилика. Међутим, "црвено-плави" на зеничком Камберовића пољу нису успјели у својим настојањима: играчи које са тренерске клупе предводи бивши фудбалер Борца Анте Мише тријумфовали су резултатом 3:1 и тако на најбољи начин заокружили серију од три узастопне утакмице на домаћем терену.

Са друге стране, Великан из Платонове данас у Зеници није пружио партију какву су навијачи очекивали, а трећим првенственим поразом знатно су умањене шансе да се на зимску паузу оде са првог мјеста на табели.

Већ у шестом минуту домаћи су стигли до вођства: према голу Борца шутирао је Бранковић, Авдукић одбранио уз помоћ пречке, а на одбијену лопту натрчава Армин Капетан и главом је шаље у супротан угао Борчевог гола. Након примљеног гола играчи Драгана Јовића заиграли су одлучније ка голу Витежана, што им се исплатило пет минута прије одласка на одмор, када је свој десети гол у Премијер лиги ове сезоне постигао Јоцо Стокић.

У 66. минуту Витез постиже и други погодак: шутирао је стријелац првог гола Капетан, његов покушај на гол-линији зауставља Рунић, а до нове одбијене лопте долази Анел Дедић и погађа за 2:1.

Два минута прије краја Борац је остао са десет играча на терену, након што је други жути картон добио Младен Жижовић. Ипак, и са играчким мањком, Борац је преко Ђелмића имао шансу да стигне до 2:2, али Ђелмићев покушај из волеја зауставља голман домаћих Александар Живковић.

Неколико тренутака касније постављен је коначан резултат: контранапад је истрчао Видовић, у средини су два играча домаћих чекала лопту, међутим Видовић се одлучио на шут и матирао Авдукића, те тако постигао свој четврти гол у Премијер лиги, након што је у прошлом колу три пута затресао мрежу Травника.

Иначе, меч у Зеници обиљежила је једна чудна одлука Драгана Јовића у другом полувремену утакмице. Наиме, на старту другог дијела игре у игру је умјесто Владана Грујића ушао Стефан Дујаковић, међутим десет минута прије краја Јовић је извео и Дујаковића, а на терен послао Милоша Перовића, тако да је Дујаковић на терену провео само 35 минута.

У посљедња два кола прије одласка на зимску паузу Борчеве играче очекују изузетно тешки испити. Сљедеће недјеље у Бањалуку стиже Олимпик, који уз Сарајево још није поражен на гостујућим теренима, док за двије седмице Борац у великом дербију гостује Жељезничару, који није осјетио горчину пораза у посљедњих девет првенствених утакмица. Када је у питању стање на табели, Борац има 34 бода, Жељезничар 32, а Широки Бријег, Зрињски и Сарајево по 30, с тим што екипа са "Кошева" има прилику да приђе Борцу на само један бод пошто у 17 часова дочекује Славију.

(борац-спорт, фото: klix.ba, sportsport.ba)