Пораз Борца на Цетињу

Рукометаши Борац m:tel-а уписали су синоћ и седми пораз у оквиру Газпром Јужни ток лиге. Играче Јанија Чопа синоћ је савладао цетињски Ловћен (27:23), који је тако био успјешнији од нашег клуба и у другом овосезонском одмјеравању снага.

У првих тридесет минута Ловћен и Борац смјењивали су се у вођству: Цетињани су повели са 5:3, Борац одговорио серојом 5:0 за 5:8, потом и 8:10, међутим домаћи потом постижу четири везана гола, стижу до +2 (12:10), док се на одмор одлази при резултату 14:12.

Период од 42. до 48. минута ријешио је питање побједника у синоћњој утакмици. Наиме, од резултата 17:15 играчи Зорана Абрамовића долазе до 22:15, три минута прије краја меча предност је износила максималних +8 (27:19), међутим захваљујући погоцима Микића (2), Тешића и Рађеновића, "црвено-плави" су успјели да ублаже пораз.

- Пружили смо добру партију у првом дијелу, дошли до резултатске предности, коју смо потом испустили и ослабљени неиграњем Ратка Николића, нисмо успјели да се вратимо у меч. Преостаје нам да анализирамо меч и увидимо грешке – рекао је тренер Борца Јани Чоп на конференцији за новинаре.

Најефикаснији у тиму Борца, са шест голова, био је Срђан Тривунџа, разлоге пораза види у лоше одрађеним одбрамбеним задацима.

- Јако лоше смо играли у одбрани и сматрам да је то можда и главни узрок пораза. Такође, наступили смо без Николића и Хасељића, чије изостанке нисмо успјели да надокнадимо против квалитетне екипе Ловћена – истакао је Тривунџа.

До краја 2013. године Борац m:tel одиграће још три меча у Газпром Јужни ток лиги и то сва три на домаћем терену. Први од њих на програму је 26. новембра (20 часова), када у град на Врбасу стиже актуелни шампион лиге, Загреб.

ЛОВЋЕН – БОРАЦ m:tel 27:23

дворана: на Цетињу, гледалаца: 700, судије: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски (Македонија), седмерци: Ловћен 3 (2), Борац m:tel 6 (5), искључења: Ловћен 6 минута, Борац m:tel 2 минута.

ЛОВЋЕН: Бориловић (15 одбрана), Абрамовић, Вукичевић 7, Петричевић, Поповић 3, И. Радовић 1, Марковић 3, Драшковић 5, М. Радовић 4, Калуђеровић, Николић 2, Чизмовић 1, Ахрук 1, Станојевић, Ласица, Липовина. Тренер: Зоран Абрамовић.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (7 одбрана), Дакић, Јанковић, Херцеговац, Тешић 2, Крстајић 1, Микић 5, Њежић, Вучић, Безбрадица 4, Рађеновић 1, Обрадовић 4, Тривунџа 6, Ћеранић. Тренер: Јани Чоп.