ОКК Борац лако против Гацка

Кошаркаши ОКК Борац стигли су до другог тријумфа у оквиру Прве лиге Републике Српске савладавши вечерас у "Борику", у утакмици петог кола, екипу Гацка резултатом 88:65 (25:16, 16:15, 21:20, 26:14). Играчи Драге Каралића сада имају омјер 2-2 (у другом колу били слободни), док су Гачани уписали и четврти пораз, уз један тријумф.

Уводне минуте прве четвртине обиљежио је члан ОКК Борац Небојша Николић, постигавши првих осам поена за свој тим, а тај период игре наши кошаркаши ријешили су у своју корист резултатом 25:16. У другој четвртини предност достиже 14 поена (30:16), међутим гости узвраћају и смањују на -4 (32:28). Ипак, тројкама Путника и Блаза ОКК Борац поново долази до двоцифрене предности, са којом и одлази на "велики одмор".

Отпор Гачана сломљен је на старту посљедњег периода. Наиме, у уводним минутима четвртог квартала Каралићеви играчи праве серију 10:0, стижу до 20 поена "вишка" (71:51) и без већих проблема одрађују посљедње минуте меча за коначних +23.

Овоме додајмо и да је тренер ОКК Борац у посљедњој четвртини прилику пружио и организатору игре Пеђи Лончару, који се вратио на паркет након више од годину дана послије тешке повреде пред старт прошле сезоне. Подсјетимо, у октобру 2012. године, на пријатељској утакмици са Сервицијумом, Лончар је повриједио кољено, које је касније и оперисао, пропустио цијелу сезону, да би се вечерас поново вратио на терен.

Иначе, на паузи између друге и треће четвртине, малобројној публици у "Борику" представили су се најмлађи чланови Кошаркашког клуба Баскет 2000, који су имали прилику да покажу шта су до сада научили од свог тренера Горана Симовића.

Шесто коло Прве лиге Републике Српске игра се већ у уторак, када ОКК Борац гостује у Бијељини екипи Будућности, која још није осјетила сласт побједе у шампионату, али и која није одиграла меч претходног кола са Рогатицом.